Röplabda U13 U17

Kalocsai UP – Lassan véget ér a móka idénre!

Múlt hétvégén kalocsai utánpótlásunk U13-as és U17-es együttese is útnak indult. A kisebbek számára Kaposvár nem tartogatott túl sok örömöt, cserébe az idősebbeknek minden labdáért meg kellett küzdeniük, de győztesen hagyhatták ott pályát!

A fiatalabb korosztály Rezák-Szabó Anna kíséretében utazott Kaposvárra, ahol két összecsapás várt rájuk. Sajnos a nehéz ütközetek nem nekik kedveztek ám így is derekasan helytálltak a lányok, sőt összesítésben mindkét alkalommal csak 1 ponttal kaptak ki. Ez utóbbi komoly fejlődést jelent a korábbi 6-8 pontos vereségekkel szemben. Így a harmadik helyen zárták az alapszakaszt, vezetőedzőjük ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: „Elmondható, hogy jó úton járunk, de sok munka vár még ránk, hogy ez eredményekben is visszaköszönjön.”

TFSE-Kalocsa – Kaposvár kék 1:2 (22:25, 21:25, 25:19)
TFSE-Kalocsa – Kaposvár fehér 1:2 (20:25, 18:25, 25:12)

U17-es csapatunkat Korsós Anikó kísérte le Bajára. Senki nem volt felkészülve arra a maratoni mérkőzésre, ami ott várt rájuk rögtön az elsők között, de az 1 óra 42 perces meccsen végül a mieink nyertek 3:2-re. Végül a DARC-t már kíméletesebb körülmények között verték meg, ott mindössze 4 szettig tartott az ütközet és „csak” 1 óra 26 percet vett igénybe. A két diadalnak hála az 5 csapatos mezőny második helyén végeztek pontazonossággal az alapszakaszban.

TFSE-Kalocsa – Vitál 3:2 (25:18, 25:8, 17:25, 25:22, 15:9)
TFSE-Kalocsa – DARC 3:1 (25:15, 23:25, 25:12, 25:17)

A szép szerepléseknek még van némi vonzata, ugyanis ezzel nem ér véget az alapszakasz és osztályozókra kerül sor vasárnap!

Gratulálunk kishölgyek és sok sikert a hétvégén!

Forrás: hunvolley.info