Győzelemmel fordultunk a rájátszásra!

Biztos hatodik helyen álltunk a tabellán, így tét nélkül kezdhettünk bele a találkozóba, míg a Cegléd továbbra is az első sikerért küzdhetett. A mieink kezdték jobban a mérkőzést, Dúl és Baa voltak a vezéreink (3-10). Földi Attila időkérését követően összeszedte magát a Cegléd, Czank és Szirony vezetésével 2 pontra zárkóztak (9-11). Czank és Shematsi triplájával a meccs során először vezetett a Cegléd (15-13). Ezt követően fej-fej mellett haladtunk, de sokkal jobban dobott a hazai csapat, 5-ből négy hárompontost értékesítettek, míg lányaink 10-ből egyet. 10 perc után egyelőre megérdemelten vezetett 20-17-re a Cegléd.

A második játékrészben gyorsan fordítottunk, Pusztai volt sikeres a triplavonalon túlról (22-23). Ismét Ceglédnél volt az előny, és felváltva ragadták magukhoz a vezetést a csapatok (26-25). Rengeteg kinti dobásunk volt, de pontatlanul játszottak, ami az eredményen is meglátszott (29-27). Carter volt kiemelhető tőlünk, aki egymaga hátára vette a csapatot, és 34-33-ra fordított az eredményen. A félidei állást azonban Barnai Judit pontjai alakították ki, így 35-34-re a Cegléd vezetett.

Jól kezdtük a második félidőt, azonban ceglédi színekben Czank Tímea továbbra is remekül játszott, így az első percekben nem alakult ki lényeges különbség (37-41). Király és Szabó is betalált kintről, amivel 47-56-ra elléptünk a hazaiaktól. 30 perc alatt már 31 darab hárompontos kísérletünk volt, amiből csak hetet dobtunk be. Szirony Dorina kosarát követően 49-56-os állásnál ért véget a harmadik negyed.

Az utolsó negyedben elfogyni látszott az előnyünk, Barnai és Rakita kosarait követően 60-61-re zárkózott a Cegléd. Király ismét triplát dobott, amivel kisebb lépéselőnybe kerülhettünk (60-64). Ezt követően 5-0-s futást produkáltunk, amivel már akkora előnyre tettek szert, hogy nyugodtan mehettünk bele a végjátékba (60-69). Shematsi még megpróbálta közelebb hozni a ceglédi gárdát, azonban már nem engedte ki a kezéből a győzelmet csapatunk, és 73-65-re megnyertükk a mérkőzést. Érdekesség, hogy rengeteg hárompontost dobtunk rá, 40 kísérletük volt, ebből csak 11 esett be. A Cegléd legjobbja Czank Tímea lett 16 ponttal, míg nálunk Sha Carter ért el 17 pontot.

VBW CEKK CEGLÉD – TFSE-MTK 65-73 (20-17, 15-17, 14-22, 16-17)

Bajnokság, 18. forduló
Albertirsa Sportcsarnok
Játékvezetők: Kovács Nimród, Nepp László Oszkár, Téczely Roland Balázs (dr. Páli Kálmán)

VBW CEKK Cegléd: Czank 16/6, Rakita 3/3, Szirony 8, Shematsi 12/6, Barnai 12. Csere: Horváth-, Farkas 5/3, Kobolák 4, Andi 5, Kovács-.

TFSE-MTK: Carter 17/6, Baa 10/3, Szabó 14/12, Czinano 6, Dúl P. 3. Csere: Pusztai 6/3, Király 9/9, Németh 8, Burján-.

Folytatás a bajnokság rájátszásában, ahol az alapszakaszt 3. helyen záró Szekszárd lesz az ellenfelünk március 27-től, elsőként idegenben.