Kajak-Kenu

Dobogós debütálás – Czuffer Attila harmadik az egyetemi maraton OB-n!

Kajak-kenu szakosztályunk idén igazolta le a 15. szezonjára készülő, korábbi Olimpiai Reménységek Versenye bronzérmes, többszörös magyar bajnok Czuffer Attilát, aki sportpályafutása mellett a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatója.

Versenyzőnk a Maraton Magyar Bajnokság szombati versenynapján K1 Férfi Szabadidős és Egyetemi 10 km-es kategóriában állt rajthoz és ha már ott volt, éremmel debütált a TFSE színeiben. Attila rajtja kiválóan sikerült, az első fordulóig az élmenőkkel, majd ezt követően a második bollyal haladt. Innentől egészen a verseny hajrájáig négyen haladtak a 3-6. helyen, amikor is elérkeztek az utolsó 200 méterhez, ahol mindenki elővette megmaradt tartalékait. A robbantásnak komoly tétje volt, hiszen a dobogó lebegett a fiúk szeme előtt.

A kifejezetten szoros befutó során hárman értek be 1 másodpercen belül, közülük Czuffer Attila volt a legjobb állapotban, így ő állhatott fel a pódium harmadik fokára!

Versenyzőnk TFSE-s nyitányához gratulálunk, további sportsikereket kívánunk!