Kosárlabda Női válogatott

Végig vezetve arattak magabiztos győzelmet a franciák!

Az U20-as EB „B” csoportjának utolsó párharcában Tursics Krisztián veretlen gárdája csapott össze a szintén két győzelemmel álló franciákkal. Több mint 1 percetet kellett várni az első találatra és az sajnos francia oldalról érkezett. A baj ott kezdődött, hogy hiába voltak lehetőségei a meinknek, nem tudtak élni velük, emiatt 5 perc játék után 12-0-ra vezettek a frankok. Az első pontot Dúl Terka értékesítette távolról, ekkor már a 6. minutumban jártunk.

Végre megtört a jég és elkezdhettünk kapaszkodni, Katona Boglárka is betalált távolról, így helyből 9 egységre csökkent a különbség, de nem örülhettünk sokáig, mert ismét rákapcsolt a rivális és a negyed végére kétszámjegyűre nőtt a differencia (23-8). A második etap elején egyenlő küzdelem alakult ki, egészen addig, míg ellenfelünk rá nem jött, hogy magasságbeli fölényben van. Tovább fokozták a nyomást, egészen 20 pont különbségig. Főleg büntetőkkel tudtunk közelebb kerülni hozzájuk, azonban a zónavédekezésünk alkalmazása nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A nagyszünetre 43-22-vel vonulhattak a felek.

Zavar támadt az ellenfél sorai között, amit nem is haboztak a mieink kihasználni és 43-26-nál Franciaországnak kellett időt kérnie. A folytatásban továbbra is akadozott a gall hadigépezet, de nem sokáig. 6-0-ás magyar előnyről gyorsan fordítottak és újfent 20 pontra nőtt az előnyük. Mintha csak kolompolt volna a reggeli ébresztő, Sitku Zsuzsanna vezetésével újabb 10-0-ás rohamot szenvedett el a rivális. A harmadik negyedben 8-20-as összesítéssel végeztek a lányok!

A záró szakasznak 51-42-ről indulhattunk neki. Komoly fizikális harc alakult ki a pályán, többször is meg kellett állítani a meccset fekvő játékos miatt, szerencsére sérülés nem történt. A kezdeti lendületet megakasztotta, hogy a franciák védelme rendeződött és ezzel egyidőben ellentámadásba lendültek. Minden erejüket latba vetve küzdöttünk, azonban ekkorra már ismét 10 pont fölött járt Franciaország. Katona Boglárka és Dúl Terka korrigált még az eredményen, de végül 73-54-re szenvedtünk vereséget.

FRANCIAORSZÁG – MAGYARORSZÁG 73-54 (23-8, 20-14, 8-20, 22-12)