Kosárlabda Női válogatott

U20 EB – Két veretlen között dől el a csoportelsőség!

Litvániában a magyar U20-as női válogatott termékeny hétvégén van túl, előbb a házigazda, majd a finnek fölött is diadalmaskodtak! Két győzelemmel a zsákban csoportelsőségre pályázhatnak Tursics Krisztián tanítványai, amennyiben sikerül a szintén veretlen franciákat megállítani kedden (08.01. 12:00).

Forrás: FIBA.Basketball

Magabiztos győzelem Litvánia ellen

Az első játéknapon kisebb erődemonstrációt tartottak a mieink, miután 38 ponttal verték a litván válogatottat. 3 perc játék után 10-3-ra vezettek a magyar lányok és nem álltak le, az első negyed végére már 20 egységre nőtt a különbség. A második etap ugyanott folytatódott ahol az első abbamaradt. Ugyan voltak kisebb-nagyobb fellángolásai a litvánoknak, de a nagyszünetre így is 43-17-tel vonultak a felek.

A folytatásban lendületét vesztette a mérkőzés, közel 2 percet kellett várni az első pontra, de az a mi nevünkhöz fűződött. A fór úgy tűnt 30 egység körül stagnál, de a vérszag megrészegítette a lányokat a pályán. A harmadik szakaszban még 6 ponttal mélyült a két csapat közötti szakadék. Az utolsó negyedben sajnos a litvánok egyik meghatározó játékosa, Urte Cizauskaite súlyos sérülést szenvedett és hosszú percekig állt a játék. Végül a hajrában 72-34-re alakítottuk a végeredményt, Dúl Terka 3, Horváth Dóra 10 ponttal zárta a találkozót.

LITVÁNIA – MAGYARORSZÁG 34-72 (7-27, 10-16, 9-15, 8-14)

FIBA U20 Women’s European Championship 2023
Klaipeda, Svyturio Arena
Ali Sakaci (Törökország), Suzana Vujicic (Montenegró), Josip Mikulić (Horvátország) – Fabrizio Pizio (Svájc)

Litvánia: Cizauskaite 7, Urmuleviciute 2, Zdaneviciute 11/3, Pernavaite 7/6, Rimkeviciūte. Csere: Buskeviciute, Gerkyte 2, Kasnaraviciūte, Globyte 2, Rataviciute 1, Kraujelis, Pupkeviciute 2.

Magyarország: Sitku 9/3, Miklós 8, Rakita, Telegdy 5/3, Holcz 8/6. Csere: Laczkó 9/3, Dúl 3/3, Milkovics 5/3, Horváth 10, Oláh 3/3, Katona 7/3, Strausz 5.

Kiélezett végjátékban vertük a finneket

Míg mi szombaton győzelmet ünnepelhettünk, addig Finnország vereséget szenvedett a franciáktól 79-55-re. Ennek ellenére közel két percet kellett várni a találkozó első pontjára és azt a finnek szerezték, de szerencsére gyorsan fordult a széljárás és átvettük a vezetést (13-6). Ám a hajrába fordulva észbe kaptak az északiak és felzárkóztak 17-13-ra. A második etapban sem hagyták magukat, azonban közel 5 perc játék után Dúl Terka triplájával újra átléptük a 10 pontos különbséget. Az utolsó percekben megismételték az első negyedben mutatott harciasságukat és a félidőre 33-31-re visszajöttek.

A nagyszünet után egyenlített a finn csapat, de erre Sitku Zsuzsanna két távolival válaszolt. Ezzel a lendülettel folytatták a magyar lányok és ismét 10-12 egységgel távolodtak el. Szokásukhoz híven a kékbe öltözött gárda az utolsó pillanatban kapcsolt, de az első két negyedhez hasonló rohamokat nem tudtak megismételni. A záró szakasznak 59-48-ról indultak neki a felek és úgy látszott, már a kezünkben a biztos győzelem 71-55-nél, amikor a hátralévő 5 percre, rükvercből 5-ösbe váltottak az ezer tó országából érkező hölgyek és kegyetlenül büntetni kezdtek minden egyes hibát. Tursics Krisztiánnak időt is kellett kérnie 71-66-nál és a gyors fejtágításnak meg is lett a hatása. A kulcsfontosságú pillanatokban nem hibáztak a lányok.

Hátradőlni nem lehetett, továbbra is nyakunkon voltak a finnek és alig több, mint 1 perccel a vége előtt már csak 2 pont választott el minket egymástól. Rakita Lili jutott 2 büntetőhöz 19 másodperccel a vége előtt. Az első kimaradt, de a második behullott, így 75-72-re módosult az állás. Ellenfelünk időkérése után még volt esélye az egyenlítésre, de nem tudott élni vele, sőt Rakita újabb büntetőhöz jutott, amivel le is zárta a találkozót.

MAGYARORSZÁG – FINNORSZÁG 76-72 (17-13, 16-18, 25-18, 18-23)

Cisil Güngör (Törökország), Anna Belousova (Lettország), Sandra Sanchez Gonzalez (Spanyolország) – Fabrizio Pizio (Svájc)

Magyarország: Sitku 22/12, Miklós 14/6, Rakita 12/9, Telegdy 6, Holcz 3. Csere: Laczkó 12/3, Dúl 3/3, Milkovics, Horváth, Katona, Strausz 4.

Finnország: Ollilainen 17/6, Kanerva, Syla 5, Aarrejoki 7/3, Sandvik 21. Csere: Hakkarainen, Tyynila 1, Aarnisalo 18, Williams, Paananen, Toomingas 2, Erlund 1.

A folytatásban Franciaországgal csapunk össze kedden 12:00-kor. Riválisunk szintén veretlenül teljesített ezidáig, de reményeink szerint mi megszakítjuk ezt a sorozatot!