Férfi MEFOB Kosárlabda Női MEFOB

Semmi különös, csak egy újabb kettős diadal a kosárlabda MEFOB-on!

A kosárlabda MEFOB hétfő esti mérkőzésein a TF-es lányoknak Miskolcon, míg az uraknak hazai pályán volt jelenésük és akárcsak a legutóbbi alkalmakkor, most is kettős sikernek örvendhettünk!

Ebben a fordulóban Kovács Gabrielláék a nemrég még 2. helyen álló Miskolci Egyetemmel csaptak össze. Az első negyedben 10, a másodikban 12 pontos előnyre sikerült szert tenniük, így a félidőre 33-55-ös vendég előnnyel vonulhattak.

A folytatásban sem változott semmi, a harmadik etapban a miskolciak összesen 4 egységet tudtak szerezni, míg a mieink 19-ig jutottak, az utolsó 10 percben pedig teljesen ellehetetlenítették a házigazdát. Végül 51-94-re nyertek, ezzel pedig zsinórban kilencedik győzelmüket szerezték! Legeredményesebb játékosunk Király Andrea lett 25 ponttal.

Miskolci Egyetem – TFSE 51-94 (17-27, 16-28, 4-19, 14-20)

Boros Zoltán fiainak nem kellett annyi kilométert a lábukba rakniuk a meccs előtt, mint a lányoknak, de ellenfelük már nem volt ennyire szerencsés. Sőt, az eredmény tekintetében sem, mivel 37 egységgel maradtak alul.

Egy kifejezetten szoros első negyedet követően alábbhagyott a nyíregyháziak lendülete. Főleg a nagyszünetet követő 3. etapban, ahol az addigi 6 egységnyi hátrányuk még 24-gyel nőtt. Az utolsó felvonásban még igyekezett javítani helyzetén a szűkös kerettel érkező vendég gárda, de nem jártak sikerrel, így a végeredmény 108-71 lett a javunkra. Játékosaink közül Rátvay Balázs érte el a legtöbb pontot, szám szerint 32-t!

TFSE – Nyíregyházi Egyetemi Sportegyesület 108-71 (23-23, 22-16, 35-11, 28-21)