Férfi MEFOB Kosárlabda Női MEFOB

Kosárlabda MEFOB: Kettős győzelem a rájátszásban!

A kosárlabda MEFOB rájátszásának 1. fordulójában a lányok a visszavágót is megnyerték, a fiúk pedig győzelemmel indítottak a Mosonmagyaróvár ellen!

Kováts Gabriella csapata az idegenbeli 39 pontos siker után hazai porondon is fölülmúlta a Közgáz SC és DSK együttesét. A félidőig 18 egységnyi fórt harcoltak ki a mieink, amit a harmadik negyedben 3, a negyedikben pedig még 4-gyel toldották meg.

Játékosaink közül ketten jutottak 10 pont fölé, Munkácsi Adél 11-ig jutott és szedett mellé 11 lepattanót, Burján Laura magasan a legtöbb, összesen 23 pontot dobott. A következő ellenfél kilétére egyelőre még derült fény.

TFSE – Közgáz SC és DSK 74-49 (20-11, 22-13, 17-14, 15-11)

Boros Zoltánék szintén remekeltek a pályán, de sajnos a győzelmet több sérülés is beárnyékolja. A fiúk az első negyedtől kezdve uralni tudták a pályát, bár szorosabb küzdelmet vívtak, mint előttük a lányok, de a félidőre így is 8 ponttal tudtak jobbak lenni.

A harmadik etapot 21-18-ra nyerték meg és ugyan az utolsó szakasz a vendégeknek kedvezett, mindössze 2 egységet faragtak le a hátrányukból. Vezetőedzőnk értékelője a találkozóról:

„Úgy gondolom, hogy jól küzdöttünk, meg tudtuk tartani azt a 9-10 pontos előnyt, amit kialakítottunk. Sajnos 3 játékosunk is megsérült a mérkőzés során, ami gyengítette a rotációnkat. Igen jó, mozgalmas, küzdelmes mérkőzés volt, gratulálok a Győrnek.”

TFSE – Mosonmagyaróvár UNI-Győr 71-62 (23-16, 17-16, 21-18, 10-12)

A fiúk visszavágójára április 22-én kerül sor a Bauer Rudolf Egyetemi Sportcsarnokban.

Fotó: Borhi Mihály, Félix Ákos
Forrás: MKOSZ