Akrobatikus torna

BIAC (Budapest International Acro Cup)

MAGYAR TORNA SZÖVETSÉG által szervezett Nemzetközi Verseny időpontja: 2021. augusztus 28-29. volt.

A TFSE Akrobatikus Torna szakosztálya 1 egységgel kvalifikált a BIAC-ra.

Az Bajnokságon 277 versenyző vett részt a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

A nemzetközi viadalon a magyar résztvevőkön kívül 8 nemzet sportolói képviseltették magukat.

A versenyen a TFSE Akrobatikus szakosztály vezetőedzője Pék Szilvia bíróként pontozott, a TFSE delegációját a szakág-vezető Mikolovics Zsuzsa vezette.

A színvonalat ebben az évben is az Osztrák, Német és Lengyel csapatok hozták. De nagyon jó színvonalú versenyzőket delegáltak a többi ország versenyzői is. Volt egység Ukrajnából, Moldáviából, Csehországból, Szlovéniából és Szlovákiából.

A TFSE színeiben Youth vegyes páros kategóriában ezüst  érmet szerzett: Eszter  Márton és Kenyeres Zsófia.

A páros a szombati kvalifikációs napon 22,700 pontot kapott a Nemzetközi Bírói Bizottságtól, míg a döntőben ezt a pontszámot 22,950 pontra javították.