Akrobatikus torna

I. TFSE AKROBATIKUS TORNA KUPA

2021. március 21-én rendeztük az I.  TFSE AKROBATIKUS TORNA KUPÁ-t.

A rendezvényre 7 egyesületet hívtunk meg, melyből 4 elfogadta, és vállalta a kihívást. A koronavírus járványra tekintettel a verseny zártkapus volt, csak a versenyzők és bírók voltak jelen, a nézők, családtagok és barátok pedig otthonról drukkoltak a versenyzőknek. A szigorú előírások miatt több szempontból is rendhagyó volt a verseny. Először is szakítottunk azzal a szokással, hogy kategóriánként hívjuk be a versenyzőket, hogy az egyesületek ne keveredjenek sem a bemelegítő talajon, sem az öltözőben.

Másodszor pedig, akik nem vállalták, hogy a helyszínen versenyeznek, egyéni kategóriákban otthonról is be lehetett kapcsolódniuk online. Ilyenkor a bírói bizottság a kivetítőről pontozott.

A versenyre összesen 80 tornászt neveztek edzőik, akiknek nagyjából a harmada online módon vett részt a versenyen.

Az első egyesület a Budai Akrobatikus Sportegyesület (BASE) volt, akik mintegy 36 versenyzőt neveztek. Ők nyitották a versenyt 10.00 órakor. Hogy gördülékeny legyen a verseny a következő egyesületet, az Akrobatikus Tornasport Kft-t 11.00 órára hívtuk, akik egy külön öltözőben öltöztek és külön talajon melegítettek. Ők 6 versenyzővel érkeztek. 12.00 órakor kezdődött a Szent Pál Akadémia csapata, azaz az SZPA-HSE versenyzői, 24 fővel.

A TFSE 14 fővel képviselte az egyesületet. A különböző kategóriákban versenyzők összesen 12 érmet szereztek. Ebből 7 arany érem:

Laskovics Tímea (TF-es hallgató)- Korondi AnettSalamint Boró – Ifi-felnőtt női hármas kategóriában I. hely megtekinthető a lenti linken 3 óra 29 percnél

Barabás Nóra – Serdülő free style felső kategóriában I. hely  – 3 óra 23 percnél

Eszter Márton – free style alsó kategóriában I. hely – 3 óra 11 percnél

Salamin BorókaSzabó Natália – Újonc női páros kategória I. hely  – 3 óra 3 percnél

5 ezüst érem:

Hábel Eszter Palotai Kira – Serdülő női páros II. hely – 3 óra 20 percnél

Palotai Kira – Serdülő free style felső kategóriában II. hely  – 3 óra 26 percnél

Elek Anna – free style alsó kategóriában  II. hely 3 óra 15 percnél (on-line)

Fehérvári Szofi – Gyermek free style felső kategóriában II. hely – 3 óra 18 percnél

Fehérvári Hanna – Fehérvári Szofi – Gyermek női párosban negyedik helyet szerzett. – 3 óra 8 percnél

A verseny megtekinthető az alábbi linken:

Köszönjük mindenkinek a részvételt és a támogatást, továbbá gratulálunk az összes versenyzőnek!