Női NBII

Egy félidőnyi remény

Női kézilabdacsapatunk két győztes mérkőzést követően hazai pályán fogadta a szintén 100%-os Szigetszentmiklóst.

A találkozót megelőzetesen sejteni lehetett, hogy a vendég egység magasabb játékerőt képvisel, mint eddigi ellenfeleink. A szigetszentmiklósiak számos NBI/B-t megjárt játékossal vágtak neki az NBII 2021/22-es kiírásnak és az élmezőnyben való zárást tűzték ki célul.

Nem kellett félteni Herbert Krisztián csapatát sem, mivel az elmúlt hetekben látott hibákat gőzerővel igyekezett korrigálni a TFSE. Ennek hatása érződött a szombati találkozó első félidejében. Lányaink határozottan és bátran védekeztek a támadó szellemben fellépő vendégek ellen. Játékunk hatékonynak bizonyult az emberelőnyben töltött idő során. Ilyenkor rendre sikerült meglépni és kézben tartani az eseményeket. A mérkőzés első felében több, mint egyenrangú félnek bizonyult csapatunk, amit igazol az is, hogy harminc perc leforgása alatt mindösszesen 9 gólt szerzett a vendég SZNKSE. Félidőben: 11–9.

A második félidőben sajnos nem sikerült sokáig megőrizni az előnyt. A Szigetszentmiklós iramot váltott támadásban, hátul pedig javuló védekezéssel hatástalanították offenzíváinkat. A 30. és 50. perc között 0–9 arányban léptek el, 11–18-ra módosítva az állást. Az utolsó 10 percben újfent jól játszó TFSE-t láthatott a közel 100 kilátogató néző, a győztes kiléte azonban nem változott. TFSE–Szigetszentmiklós NKSE 17–23.

Lányaink három fordulót követően az 5. helyen állnak, a folytatásban pedig a harmadik helyezett IN-ÖR KC. csapatához látogatnak október 17-én (vasárnap).

KÉZILABDA
NŐI NBII-Dél, 3. FORDULÓ

TFSE – Szigetszentmiklós NKSE 17–23 (11–9)
Budapest, SOTE Sporttelep (Zágrábi út) 80
néző. Vezette: Nagy L., Szekeres
TFSE:
Fehér V., Balázs R. (kapusok) – Béres E. 4 (1), Bréda B. 1, Franka R. 1, Hauser P., Herman N. 1, Konkoly K., Kovács P. 2, Manczal D. 1, Nonn D. 2, Ragó R. 2, Schuszter N., Szőke E. 3., Cserép F., Bakos L. Edző: Herbert Krisztián

Az eredmény alakulása. 8.perc: 3–3 18.p.: 8–4. 25. p.: 10–7. 37. p.: 11–13. 50. p.: 11–18. 56. p.: 15–20.