Startol a Play off!

Fotó: Makó Éva - MTK Budapest

Női kosárlabdacsapatunk a tavalyi csonkaszezonban nem tapasztalhatta meg a rájátszás ízét, hiszen 2020 március elején fájó hirtelenséggel lefújták a bajnokságot. A közös álom idén végre valóra válik, mivel az alapszakaszban elért 7. helyezés eredményeként bejutottak lányaink a play off-ba, ahol a 2. helyen záró UNI Győr MÉLY-ÚT csapatával mérhetik össze tudásukat a negyeddöntő keretein belül.

A negyeddöntő számunkra ezen a hétvégén kezdődik, idegenben. A két csapat az alábbi időpontokban állapodott meg:

1. mérkőzés – Győr, 2021.03.20. (szombat)  17.00 óra
  2. mérkőzés – Budapest, 2021.03.24. (szerda)   19.00 óra
  3. mérkőzés – Győr, 2021.03.27. (szombat)  17.00 óra

A negyeddöntők párosításai:

Sopron Basket (1.) – Vasas Akadémia (8.)
UNI-Győr – MÉLY-ÚT (2.) – TFSE-MTK (7.)
Atomerőmű KSC Szekszárd (3.) – Ludovika-FCSM Csata (6.)
Aluinvent DVTK (4.) – PEAC-Pécs (5.)

Fotó: Makó Éva – MTK Budapest

A play-off során a negyeddöntők és az elődöntők, illetve a döntő kivételével a helyosztó párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak. A finálét az egyik fél harmadik sikeréig vívják a csapatok.

Ennek értelmében a fent is megnevezett 3. mérkőzés (döntő küzdelem) csak akkor kerül megrendezésre, ha az első két találkozót követően 1-1 állás alakul ki, ezeknek helyszíne minden esetben az alapszakaszban jobb eredménnyel záró csapat hazai pályája.

A play off első körét – negyeddöntőt – az elődöntő követi, ami időrendben egy héttel a negyeddöntők után kezdődik. Itt a negyeddöntők győztesei, illetve vesztesei csapnak össze egymással. Ez számunkra azt jelenti, hogy az Atomerőmű KSC Szekszárd – Ludovika FCSM Csata duónak azzal a felével játszhatunk a Győr elleni meccseinket követően, aki ugyanúgy zár saját párharca során, mint mi.

Az elődöntő mérkőzéseit a helyosztók követik, ezek lesznek a bajnokság döntő küzdelmei, melyek során eldől az összes helyezés végső kiléte. A döntő kivételével ezek a meccsek ugyanúgy két győzelemig tartanak, a finálé viszont az egyik fél harmadik sikeréig.

Térjünk rá a TFSE-MTK és az UNI Győr MÉLY-ÚT csapatainak legfőbb statisztikai mutatóira:

Az idei kiírásban kétszer találkoztak a felek. Elsőként a nyitó fordulóban – Győrben október 4-én – 9 pontos különbséggel nyert a zöld-fehér kisalföldi csapat 91-82 arányban. Február 13-án Budapesten, a Városmajorban került megrendezésre a másik mérkőzés, melyet az M4sport csatornáján élőben is követhetett a közönség. Ezen a találkozón sem vallottak szégyent lányaink, hiszen egylabdás meccset vívtak a bajnokság egyik legerősebb csapataként fémjelezett UNI Győrrel. A végeredmény: 71-74 lett a vendégek javára.

A TFSE-MTK főbb mutatói a 2020/21-es kiírásban:

10 győzelem – 12 vereség
Hazai pályán: 7 győzelem – 4 vereség
Idegenben: 3 győzelem – 8 vereség
A bajnokságban lévő 11 ellenfél közül 7-et sikerült legyőznünk az alapszakaszban.
Átlagosan 75 pontot dobtunk és ~ 76-ot kaptunk NBI-es mérkőzéseinken.

5 legeredményesebb játékosunk (NBI-es mérkőzéseken produkált átlag):

Alisia Jenkins (19.6 pont, 11.8 lepattanó, 2.1 assziszt)
Chanise Jenkins (17.9 pont, 6 lepattanó, 5.7 assziszt)
Bernáth Réka (17.4 pont, 5 lepattanó, 3.5 assziszt)
Nevena Markovic (6.6 pont, 5.4 lepattanó, 1.5 assziszt)
Dúl Panka (5.7 pont, 3.3 lepattanó, 2.7 assziszt)

Az UNI Győr MÉLY-ÚT főbb mutatói a 2020/21-es kiírásban:

19 győzelem – 3 vereség
Hazai pályán: 10 győzelem – 1 vereség
Idegenben: 9 győzelem – 2 vereség
A bajnokságban lévő 11 ellenfél közül 10-et sikerült legyőzie Iványi Dalma tanítványainak az alapszakaszban.
Átlagosan ~ 83 pontot dobtak és ~ 70-et kaptak NBI-es mérkőzéseiken.

5 legeredményesebb győri játékos (NBI-es mérkőzéseken produkált átlag):

Brianna Kiesel (17.2 pont, 4.1 lepattanó, 6.2 assziszt)
Beatrice Mompremier (16.2 pont, 11 lepattanó, 1 assziszt)
Dubei Debóra (10.4 pont, 4 lepattanó, 2.2 assziszt)
Török Ágnes (10.4 pont, 5 lepattanó, 1.8 assziszt)
Dombai Réka (9 pont, 3 lepattanó, 3 assziszt)

A fent leírtak értelmében várhatóan szombaton indul útjának a labda az UNI Győr MÉLY-ÚT – TFSE-MTK párharc első mérkőzésén. Minden bizonnyal izgalmas találkozókra van kilátás, ahol ne feledjük, bármi megtörténhet! A bajnokság eddigi szakasza lezárult, a korábbi eredményeken pedig nem érdemes vívódni. A felkészültség és a tettrekészség mellett annak lesz még döntő jelentősége, hogy melyik csapat képes a legtisztább fejjel megérkezni a negyeddöntő küzdelmeire.

Reméljük, hogy lányaink a legjobb formájukban tudnak majd tündökölni! Egy már biztos, nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a TFSE-MTK a legjobb 8 közé jutott.