Férfi NBII Kosárlabda

Vert helyzetből fordítva győztünk!

NBII-es kosarasaink az ELTE-Fortis csapatát fogadták a bajnokság 15. fordulójában és vert helyzetből felállva vívták ki a győzelmet! Erősen kezdett a vendég alakulat, már az első negyedben 8 pontos előnyre tettek szert. A sok eladott labda sajnos megbosszulta magát és bár sikerült egálra alakítani az eredményt a második etapban, a nagyszünetet megelőzően már 36-45 szerepelt az eredményjelzőn.

Boros Zoltán fiai azonban nem adták föl a harcot és a harmadik negyedben sikerült 2 egységet lefaragni a hátrányukból. Az igazán jelentős momentum a hajrában alakult ki, ahol gyorsan fölzárkóztunk 67-67-re és ekkor jött a döntő fordulat.

Forrás: MKOSZ

A lendületes támadásokra a rivális nem tudott érdemben válaszolni, így a srácok átvették a vezetést, amit a lefújás pillanatáig meg is tudtak őrizni. A végeredménynek köszönhetően megelőztük az ELTE-Fortist, illetve üldözőbe vettük a 4. (Titán Farkasok) és 3. (Monori SE) helyezett csapatokat! Következő ellenfelünk a tabella hátsó felében elhelyezkedő Malév SC lesz.

TFSE – ELTE-Fortis 79-75 (18-26,18-19,21-19,22-11)

Gratulálunk a győzelemhez fiúk, csak így tovább!