Judo TFSE '24

TFSE ’24 – 6. rész: „Mindent egy lapra”

Idén górcső alá vesszük egyesületünk szakosztályainak leggrandiózusabb sporteseményeit és eredményeit. December 1. és 24. között minden nap kinyitunk egy „ablakot”, amely mögött a 2024-es év legemlékezetesebb TFSE kötődésű sportpillanatai várnak. Ismételjük át együtt, hogy miért is lehetünk büszkék sportolóink, csapataink és szakembereink teljesítményére, készüljünk a karácsonyra a TFSE sikereivel.

Németh Endre tanítványa, Nerpel Gergely igazi világjárónak számít, olyan helyeken csavarja szőnyegbe ellenfeleit, mint Tashkent, Varsó, Prága, Szarajevó, Podcetrtek, Szófia, Zágráb, Berlin, Szentpétervár, Macau és még sorolhatnánk, de ezeken kívül hazai porondon is állt már dobogóra a TFSE egyszemélyes hadserege. Szabadidejét a TF-en tanulással, vagy Japánban tölti, ahol a jakuzát ritkítja edzés gyanánt.

Ezt az évet azonban Győrött kezdte. Februárban a European Openen egészen a döntőig menetelt, ahol az Ukrajnából érkező Yaroslav Davidchukkal csapott össze. Őt korábban a podcetrteki Európa Kupa bronzmeccsén egyszer már két vállra fektette, de ezúttal sajnos nem sikerült és bár elmondása alapján volt benne hiányérzet, így is nagyszerű eredménynek és egy ezüstéremnek örülhettünk.

Két héttel később valamivel északabbra, a lengyel fővárosba vezetett útja. Az ottani 43 résztvevő közül a sors iróniája, hogy épp a fent említett ukrán kollégával kezdett, akivel Győrben a döntőben találkozott, de ezúttal ő húzta a rövidebbet. Egyre előrébb haladva holland és grúz kihívói hasonló sorsra jutottak.

A döntőben az olasz Falcone Tizianóval vérre menő csatát vívott. Akár csak az első menetben, itt is maratonira nyúlt a párharc és végül golden score döntött. Egy minden tekintetben vitatható bírói ítéletet követően az olasznak adták dobásért a pontot, így Gergely a 2. helyen végzett, ám ennek ellenére sem nyilatkozott csalódottan a verseny után:

„Az első kör személyes ügy volt az ukránnal, miután Győrben legyőzött, vissza akartam adni a kölcsönt és sikerült is! Ami tavaly nem jött össze, az idén eddig minden téren sikerült, viszont még vannak olyan hibák, amiken dolgoznom kell.

Az edzőtáborokból hazatérve, áprilisban Dzsí 2028-ig hosszabbított szerződést egyesületünkkel, amit valamivel később a 2024-es EUG-n bronzéremmel hálált meg, pedig ha, nincs az a botrányos bírói ítélet, akkor döntőig mehetett volna. Mindettől függetlenül is nagyon örült az újabb dobogós helyezésnek és egy későbbi interjú során úgy fogalmazott, nagyon hálás volt a sok szurkolásért, amit Miskolcon kapott és büszke az eredményére.

A számos dobogós helyezést követően figyelemmel kísérte az olimpiát és a paralimpiát, ahol honfitársainkért szorított, illetve szemmel tartotta a sportági konkurenciát is. Szeptember elején viszont egy korábbi sérülésből eredő probléma miatt meg kellett műteni a vállát, ezért 3-4 hónap kihagyás várt rá, ám azóta már munkába állt és még keményebben készül, hiszen nem akármilyen célt tűzött ki maga elé:

Amint végeztem a rehabilitációval egyértelműen a visszatérés a cél és a felnőtt mezőnyben Grand Prix, illetve Grand Slam versenyeken érmet szerezni. Szeretnék minél előrébb lépni a világranglistán és egy olyan helyzetbe kerülni, hogy amikor megkezdődik az olimpiai kvalifikáció, akkor már az élbolyból tudjak indulni. Ez a kiemelés szempontjából fontos, erről fog szólni a következő két évem 2026-ig. Minél több érmet szerezni Európa- és Világbajnokságokon, minél jobb helyeket megcsípni, hogy pontokat szerezzek. Ezeken kívül lesznek még más nemzetközi versenyek, amiken az aranyérmet céloztam meg, ezzel is öregbítve a TF hírnevét. Nem utolsó sorban pedig a legtávolabbi célom a Los Angeles-i olimpia, ahova minden számít, amit eddig említettem, tulajdonképpen ezért csináljuk, én erre teszek föl mindent!

Fotó: TFSE archív

Kiemelt támogató

Szakmai Partner

Kövess minket mindenhol!