Kosárlabda Női ANB I Zöld

Sikeres évkezdés!

Női zöld csoportos kosárlabdázóink a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ellen kezdték meg 2022-es szereplésüket. Lányaink ellenfele az utolsó előtti helyről várta az összecsapást, így a mienk számítottak a találkozó esélyeseinek.

Forrás: Szőke Henriett

A mérkőzést ennek megfelelően jó iramban kezdtük, ellenfelünk rövid ideig tudta csak magánál az irányítást és a játékrész végén már nyolc pontos előnyünk volt. A második negyedben aztán sikerült tovább növelni a fórt, így a szünetre már tizennégy volt köztünk.

A folytatásban ugyan szorosabb harmadik felvonást produkált riválisunk, azonban a végére teljesen elfogyott a lendületük. A mieink pedig Kelemen Anna, illetve Takács Emese irányításával kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, végül magabiztos sikert arattak.

Végeredmény: Dávid Kornél KA – TFSE-MTK U23  62-82  (14-22, 13-19, 22-23, 13-18)

Folytatás január 15-én szombaton, a SZPA-HSE ellen.