Karate Kickbox Taekwondo

Sikeráradat az I. Egyetemi Combat Games-en!

Május 29-én megrendezésre került az I. Egytemi Combat Games, melyen a TF toronymagasan az élen végzett! A multisport eseményen 3 sportágban, taekwondoban, kick-boxban és karatéban indulhattak a versenyzők küzdelemben és formagyakorlatokban. Összesen 135-en vettek részt az eseményen, többek között Patakfalvy Csenge, Bailey Kelen és Józsa Levente válogatottak is. A bírók között olyan ikonok is megfordultak, mint Szabó János (nemzetközi bíró) vagy Faragó Tibor (WKF), aki a tavaly olimpiai bronzérmessé váló Hárspataki Gábor nevelőedzője is egyben.

Fotó: Potóczki Renáta

Az érték és hagyományteremtő céllal létrehozott első rendezvénynek az egyetemünk szolgált helyszínül. Taekwondo küzdő kategóriában a férfiaknál 2, a nőknél 5 súlycsoportban rendeztek küzdelmeket, míg a Poomsae-formagyakorlatokban a férfiaknál 1, a hölgyeknél 2 kategóriában bizonyítothattak a résztvevők. A csapatversenyt megnyertük a kitűnő egyéni eredményeknek köszönhetően, végül 31 ponttal lettünk elsők!

1. TFSE – 31p
2. SZTE – 17p
3. ELTE – 16p
4. BME/Corvinus/Pázány – 7p
5. BGE/SOTE/Eszterházy – 3p

Küzdelem:
Szűcs Krisztián – 1. hely (Felnőtt Férfi -68kg)
Böröczi Botond – 2.hely (Felnőtt Férfi +80kg)
Kolesár-Szundy Fanni – 3. hely (Felnőtt Nő -67 kg)
Szlezák Anna – 1. hely (Felnőtt Nő +67 kg)
Kántor Katalin – 2. hely (Felnőtt Nő +67 kg)

Poomsae:
Szabó Gergő 1. hely (Férfi Felnőtt 18+)
Scholtz Orsolya Éva 1. hely (Női Felnőtt 18+ TFSE – SZTE)
Minkó Nadin 4. hely (Női Felnőtt 18+ TFSE – ELTE)

Karatéban 1 arany kivételével az összeset elhoztuk! Összesen 16 bronz, 11 ezüst és 14 aranyérmet szereztünk. Hasonlóan a taekwondohoz itt is formagyakorlatok (kata) bemutatása és küzdelem (kumite) volt.

Kumite:
Mulis Petra – 1. hely
(Női amatőr -68kg)
Tóth Johanna Eszter – 2. hely (Női amatőr -68kg)
Hajdu Enikő – 3. hely (Női amatőr -68kg)
Kolev Réka – 1. hely (Női amatőr -61kg)
Wágner Bernadett – 2. hely (Női amatőr -61kg)
Csóka Eszter – 3. hely (Női amatőr -61kg)
Szlezák Anna – 1.hely (Női amatőr +68kg)
Pálfi Flóra – 2. hely (Női amatőr +68kg)
Kántor Katalin – 2. hely (Női -68kg)
Nyeső Olivér – 1. hely
(Férfi amatőr +84kg)
Horváth Ádám – 2. hely (Férfi amatőr +84kg)
Geier Dániel – 3. hely (Férfi amatőr +84kg)
Laman Richárd – 1. hely (Férfi amatőr -84kg)
Szabó balázs – 2. hely (Férfi amatőr -84kg)
Palatin Máté – 3. hely (Férfi amatőr -84kg)
Süli Richárd – 1. hely (Férfi amatőr -75kg)
Mundrusz Máté – 2. hely (Férfi amatőr -75kg)
Kovács Martin – 3. hely (Férfi amatőr -75kg) és 1. hely (Férfi amatőr -67kg)
Poor Simon – 2. hely (Férfi amatőr -67kg)
Németh Gábor – 3. hely (Férfi amatőr -67kg)
Nyeső Olivér – 1. hely (Férfi -84kg)

Kata:
Kántor Katalin – 1. hely
(Női amatőr)
Hajdu Enikő – 2. hely (Női amatőr)
Méhes Krisztina és Gaál Blanka – 3. hely (Női amatőr)
Pálfi Flóra – 2. hely (WKF)
Nyeső Olivér – 1. hely (Férfi amatőr)
Kovács Martin – 2. hely (Férfi amatőr)
Palatin Máté és Szabó Rajmund Zsolt – 3. hely (Férfi amatőr)
A 15 magyar bajnoki címmel rendelkező, stílus EB, VB győztes Mérő Bálint – 1. helyen zárt (WKF).

Kick-boxban két kategória, Pointfighting és Light Contact volt. Itt főleg az urak mérkőztek meg, a jelenlévő hölgyek pedig, Szegfi Zsanett (BME) kivételével, ámuló tekintettel figyelték a küzdelmeket. A végére 3 ezüst és 3 aranyérmet zsebeltünk be!