Férfi NBII Kosárlabda

Legyőztök a Pilist!

Férfi kosárlabdázóink a múlt hét során elvesztették veretlenségüket a MAFC MARTOS együttese ellen. A srácok egy ponttal maradtak alul a fővárosi alakulattal szemben, így a bizonyítási vágytól fűtve várták a Pilis Basket elleni összecsapást.

A piliscsabai gárda mindössze egy alkalommal tudott diadalmaskodni az idényben, ennek megfelelően nem ők voltak a párharc esélyesei. A mérkőzés első negyedében ez utóbbi nem feltétlen igazolódott be, mindössze hat pontos előnyt tudtunk kialakítani. (18– 12) A következő játékrészben ezt újabb néggyel növeltük, tehát tíz pontos fórral mehettünk a szünetre. (34–24)

A fordulás után már kijött a felek közti tudásbéli különbség, a vendégek kezdték fokozatosan elveszteni a kontrollt. A harmadik tíz percben lényegi kérdések már nem maradtak, sőt belefért az is, hogy a záró negyedben némi teret engedjünk a vendégeknek. Végül közel húsz pontos differenciával diadalmaskodtunk, visszatérve ezzel a helyes útra.

Végeredmény: TFSE – Pilis Basket 67-50 (18-12, 16-12, 26-14, 7-12)