Kupagyőztesek vagyunk!

Női kosárlabdacsapatunk az erdélyi túra megkoronázásaként a Sepsi Kupa döntőjében a jubiláló házigazdával csapott össze. Lányaink már a pénteki elődöntőn nagyon magabiztosan és felszabadultan játszottak, így bizakodva várhattuk a szombati finálét.

Fotó: Miska Brigitta

A találkozó első perceiben a Sepsiszentgyörgy szerzett előnyt. Két alkalommal is elléptek öt ponttal (9–4, 11–6), de ezt követően a negyed végére átvettük az irányítást. 10 perc után 20–19 állt az eredményjelzőn. A második etap során egymás mellett haladtunk zöld-fehér ellenfelünkkel. A nagyszünet előtti hajrá 36–34-el kezdődött, azonban örömünkre 36–41-re módosítottuk az eredményt.

A harmadik negyed első négy pontja hozzánk fűződött, így megnyugtató előny birtokába kerültünk. A folytatásban már a 10 egységet is átlépte a differencia, a legnagyobb előnyünk 14 pont volt, 43–57-nél. A harmadik etap végén Khaalia Hillsman 20, Ty Marshall 10 pontnál járt.

A házigazda Sepsi-SIC mindent bevetett a finishre fordulva. A harmadik negyed végére 57–49-re zárkóztak fel, majd a záró szakasz első két pontját is megszerezve 57–51-re szépítettek. A végén még közelebb tudott férkőzni az ellenfél, azonban mi szentül őriztük pár pontos előnyünket és sikerrel zárhattunk.

A döntő MVP-je Khaalia Hillsman lett, aki 24 ponttal és 13 lepattanóval fejezte be a találkozót úgy, hogy 13 mezőnykísérletéből 9 sikeres lett.

SEPSI-SIC – TFSE-MTK 67-71 (19-20, 17-21, 13-16, 18-14)

Sepsi Kupa
Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna

Sepsi-SIC: Jones 14/3, Jespersen 19/3, Cave 12, Mununga 4, Hristova 10. Csere: Mtitelu 3/3, Ghizila 2, Kmetovska, Godri-Parau 3/3.

TFSE-MTK: Hillsman 24, Theodoreán 3/3, Marshall 14, Dúl P. 12/3, Dúl T. 7/3. Csere: Szeitl, Turi, Hegedűs 5/3, Burján 3/3, Király 3/3.

Fantasztikus környezetben koronázta meg csapatunk a bajnoki startra való felkészülését. Gratulálunk lányok, szuperek voltatok!

A házigazda Sepsiszentgyörgynek pedig köszönjük a vendégszeretet és a meghívást!