Kosárlabda Női NBI/A

Keretbe foglalt hét

NBI/A-s női kosárlabdázóink tegnap este 2 elhalasztott meccset követően léphettek újra parkettre tétmérkőzésen, az ELTE BEAC Újbuda csapata otthonában. A rivális, szintén budapesti egyetemi sportklub ellen ezen a héten már a MEFOB keretein belül bizonyítotották lányaink, hogy milyen jó egységet képviselnek, nem történt ez tegnap sem másként!

„A” csoportos alakulatunk számára ez volt az 5. bajnoki mérkőzés a 2020/21-es kiírásban. A TFSE-MTK eddig 1-3-as mérleggel állt az alábbi mérkőzéseket követően:

1. forduló: UNI Győr MÉLY-ÚT – TFSE-MTK 91-82
  2. forduló: TFSE-MTK – LUDOVIKA-FCSM CSATA 69-72
  3. forduló: TFSE-MTK – PINKK-PÉCSI 424 76-63
  4. forduló: ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRDTFSE-MTK 81-75

Kiemelt fontosságú volt tehát, hogy jó eredmény szülessen a Gabányi László Sportcsarnokban. Ennek megfelelően készültek az elmúlt időszakban Magyar Bianka tanítványai, akiken egyáltalán nem látszott a 2 elmaradt találkozó hiánya.

Edzőnk egy meccsre szóló eltiltását töltötte, így a lelátóról kényszerült végignézni a mérkőzést. Őt ezúttal Hegedűs Péter (másodedző) helyettesítette a kispadon.

Kovács Vanessza korábbi klubja ellen bizonyíthatott.

A rangadót hiányos összeállításban kezdte meg az ELTE-BEAC Újbuda. Szerdai keretükhöz képest Czank Tímea és a sérült Iesha Small sem tudta vállalni a szereplést. Csapatunk 13-2-re ellépett az első 3 percben, ezért a hazai vezetőedző – Balogh Judit – egy gyors időkéréssel igyekezett összeszedni csapatát. Ennek ellenére az első negyedet kiemelkedő dobóformával dominálták végig a mieink. 10 perc után már 8-26 volt az állás.

A második etap elején a 20 pontot is átlépte a differencia. A játékrész feléhez Bernáth Réka triplája után érkeztünk (36-15). Bernáth hármasa csapatunk 15. mezőnykosarát, közte 6. tripláját jelentette ezen a délutánon. Örömhír, hogy az eddig sérüléssel bajlódó Katona Szidónia és Nevena Markovic is értékes perceket töltött a pályán, mindketten fontos pontokat szereztek.

Katona Szidónia újra pályára léphetett sérülését követően.

Félidőben: 27-42

A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy 23-8-ra vezetünk lepattanókban. Lányaink 7 eladott és 4 szerzett labdánál jártak, ugyanakkor egyetlen büntetőt sem dobtak az első félidőben.

A harmadik negyed elején még 48-30-ra megugrott csapatunk, ezt követően mégis a BEAC kapott el egy jobb sorozatot. Szabó Dóra távolról villant meg, majd Latinka Dusanic és Janae Smith is betalált. A legszorosabb mérkőzésállást egy 13-2-es hazai futás végén 50-43-nál rögzíthettük. A hazai csapat ennél közelebb nem került.

A harmadik szakaszt 7-0-val zárták lányaink, majd az 57-43-ról induló negyediket 4-0-val folytatták. Ez a 11-0-s periódus el is döntötte a rangadót, melynek végén még a 20 pontos különbséget is átlépte az eredmény. Lányaink megérdemelten arattak sikert idegenben!

Bernáth Réka hétről hétre klasszis teljesítménnyel rukkol elő!