Igazi csapatmunka

A női kosárlabda NBI 5. fordulójának záróakkordja a már előre beharangozott VBW CEKK Cegléd – TFSE-MTK mérkőzés volt.
Előzetesen presztízsharcot vártunk, ahol majd nüanszok fognak dönteni a felek között.

Minimális különbségről viszont szó sem volt. Láthatóan jobb mentális állapotban lépett pályára Magyar Bianka által vezérelt csapatunk, aminek eredménye az első negyed elején, pár perc alatt összehozott 0-7-es kezdés a javunkra. A lányok egészen 27! pontot gyűjtöttek össze az első dudaszó felcsendüléséig, míg a házigazda Cegléd csapata 13-at.

A második negyedben fordult a kocka, több sikertelen középtávoli és hárompontos próbálkozásunkat a hazaiak igyekeztek előnyükre fordítani és sokkal koncentráltabb játékkal 21 pontot gyűjtöttek össze, lányaink 11 pontja mellett.

Félidőben:
VBW CEKK Cegléd – TFSE-MTK 34-38

Kovács Vanessza Luca (19) akadályozza a ceglédi kontrát

A második negyedben mutatott játék képe alapján nem volt teljesen elégedett csapatunk stábja a 4 pontos vezetés ellenére sem. Ezért az öltözőben a fizikális felfrissülés mellett gőzerővel zajltott a mentális coaching is.

Ettől olyan feltüzeltté vált csapatunk, hogy 10-24-es negyed írodott lányaink neve mellé. Hangsúlyos eleme volt ennek a játékrésznek a több közeli próbálkozás, melyekkel hatákonyabb játékot produkálhattunk. Védekezésünket is külön dicséret illeti, ugyanis kifejezetten szemfülesen vadásztuk le a Ceglédiek támadásait.

18 pontos vezetéssel várhattuk az utolsó negyedet, ahol éppen csak egy kicsit engedtünk ki, amivel megtartottuk a vezetésünket, és a legnagyobb fölényű idei győzelmünket arattuk 60-76 arányban. Ismét idegenben! (3/3 a formánk vendégként)

A bajnokságot illetően már a 6.helyen állunk fej-fej mellett az UNI Győr csapatával. Egyre inkább érezhető, hogy az élmezőny irányába tartunk, amivel alaposan meglepjük hétről hétre a hazai sportkedvelőket.

A mérkőzésen 4 játékosunk szerzett 10+ pontot:
Alisia Jenkins (28 pont)
Chanise Jenkins (15 pont)
Bernáth Réka (11 pont)
Kristina Arsenic (11 pont)

Érdekességként említjük meg, hogy mindkét amerikai légiósunk benne van a TOP3 pontszerző listájában. Chanise 21.40-es átlaggal a 3.helyen áll, míg Alisia 21.60-as mutatója a 2.helyre elég.

Ezen egyéni érdemeken túl ki kell emelnünk vezetőedzőnk mérkőzés utáni nyilatkozatát, amivel minden egyes játékosához igyekezett szólni: „Büszke vagyok a csapatomra, mert összekovácsolódott egységként tudtunk játszani. Egész héten készültünk erre a mérkőzésre és keményen dolgoztunk, aminek meglett az eredménye.”

VBW CEKK Cegléd–TFSE-MTK 60–76 (13–27, 21–11, 10–24, 16–14)
Cegléd, 350 néző. V: Papp P., Pozsonyi, Kovács N.
CEGLÉD:
 SWANIER 8/3, GORJANÁCZ 14/6, Szirony 10, Brezinová 7/6, HIGGINS 8. Csere: Kobolák 4, Böröndy D. 9/3, Révész L., Király, Viszmeg
Edző:
 Gabriel Carrasco
TFSE:
CH. JENKINS 15/9, BERNÁTH 11/9, Doktor 4, A. JENKINS 28/6, ARSZENICS 11. Csere: Miháczi 3, Boros B., Kovács V. 4, Herman
Edző:
Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–7. 6. p.: 3–15. 10. p.: 13–27. 13. p.: 13–30. 15. p.: 22–32. 18. p.: 25-36. 20. p.: 34–38. 22. p.: 36–44. 24. p.: 36–52. 27. p.: 44–44. 32. p.: 46–66. 35. p.: 50–67. 38. p: 58–69