Igazi csapatmunka

Női kosarasaink a múlt heti hazai, Zalaegerszeg ellen aratott csodálatos győzelmet követően érezhetően visszatért arra az útra, melyre valójában hivatott. Ebben a munkában mindenki kivette a feladatát.
Következő állomásként a 10. helyezett Vasas Akadémia otthonába látogattunk, ahol 200 feletti nézőszám fogadta a két budapesti csapat csatáját.

A csapatok az első perctől kezdve meghálálták mindkét oldal szurkolását, és egy izgalmas mérkőzéssel ajándékoztak meg mindenkit.
A hazaiak kezdtek jobban, az első negyed végén 4 ponttal vezettek. Ezt a hátrányt az első félidő végére 2 pontra csökkentettük.

Fordulást követően, a harmadik negyed végére szerepelt először vezetés a mi nevünk mellett. Ekkor 59-61-et mutatott az eredményjelző.
Izgalmasnak ígérkező záró akkord ígérkezett, melyben minden játékosunk kitette szívét-lelkét a pályára, aminek köszönhetően 7 pontos győzelmet sikerült szereznünk.

Magyar Bianka így értékelt a mérkőzést követően:
Ez ma egy igazi csapatgyőzelem volt. A kupadöntő előtt próbáltunk mélyebb rotációval játszani, és pihentetni kulcsjátékosainkat. Azt gondolom ez sikerült, de kemény harcot hozott ez a találkozó. Most jön a bajnokság legfontosabb szakasza, úgyhogy készülünk gőzerővel, de már most nagyon boldogok vagyunk, hogy újoncként ilyen szép eredményeket érünk el.

Vasas Akadémia – TFSE-MTK 77-84 (19-15, 22-24, 18-22, 18-23)
Budapest, Pasaréti út, 230 néző.

Vezette: Földházi, Boros T., Mészáros B.

Vasas: Murray 7/3, Böröndy V. 4, Tóth O. 9/3, Heljic 8/6, Fraser 29/3. Csere: Vukov 3/3, Bach 6, Karlócai 3/3, Szerencsés 8/6, Budácsik.
Edző: Földi Attila

TFSE: Ch. Jenkins 18/3, Bernáth 15/9, Doktor A. 9/3, Arszenics 2, A. Jenkins 27/9. Csere: Süle 7, Kovács V. 2, Németh A. 4, Boros B., Herman.
Edző: Magyar Bianka

Az eredmény alakulása:
4. perc: 5-5. 8. p.: 17-12. 13. p.: 24-22. 17. p.: 35-35. 23. p.: 48-45. 28. p.: 59-55. 34. p.: 68-71. 38. p.: 75-80

Lányaink fejben már a héten kezdődő Magyar Kupára hangolódnak, ahol a házigazda PEAC lesz az ellenfelük a negyeddöntőben, csütörtökön 13:00-tól. Ezzel kapcsolatos beharangozóval a héten jelentkezünk!