Hoztuk a kötelezőt

Női röplabdás lányaink előző héten két mérkőzést játszottak az NB1 harmadik fordulójában.
Szerdán a Balatonfüred csapata ellen míg szombaton a Debrecen csapata ellen küzdött meg a TFSE együttese.

A két mérkőzéssel kapcsolatban csapatkapitányunkat, Poór Alexandrát kérdeztük:

1. Milyen célokkal vágtatok neki a SZBBRA elleni összecsapásnak?

Tisztában voltunk az esélyeinkkel, de végig úgy készültünk, hogy nincs lehetetlen. Egy
    szettet mindenképpen szerettünk volna hozni, amire az egész mérkőzés folyamán megvolt az
    esély, de hozzáteszem úgy, hogy mi a bajnokság alatt rengeteg felállásban játszottunk eddig,
    míg ők minden mérkőzésen változatlanul. Fontos szempont volt még, hogy ne stresszeljünk.
    Mint minden ellenfelet, őket is alaposan kielemeztünk, tehát az összes taktika betartásával
    lehetett volna meglepetést okozni. Tulajdonképpen a végjátékban maradtunk csak alul.
  2. Több fiatal játékos is szerepelt a csapatban, a tapasztaltabb játékosok segítik őket?

Továbbra sem mondok azzal újat, hogy a csapategység varázsa folyamatosan jelen van. Aki
    belép ebbe a közegbe, hamar azt érezheti, hogy támogatva van, mert mindenkire szükség van,
    így maximálisan megkapják a támogatást.

A mérkőzésen 0-3-as (22:25, 22:25, 21:25) Balatonfüredi siker született. Érdemes viszont megemlíteni, hogy Gaitanakis Leonidasz biztos kézzel nyúlt az U21-es csapat fiatal tehetségeihez, akik bizonyították, hogy érdemes velük számolni a jövőben.

A Debrecen elleni mérkőzéssel folytatta Szandi:

1. A Debrecen ellen egy mondhatni kötelező győzelmet hozott a csapat. Néhány szó az összecsapásról:

A tudat, hogy kötelező meccs az első szettben meg is látszott. Igazából nem találtuk a ritmust,
    kicsit kapkodtunk talán türelmetlenek is voltunk. Természetesen úgy folytattuk a 2. és 3.
    szettet is, hogy magabiztosan és felszabadultan hozzuk a meccset. Örülök, hogy mindenki
    kapott játéklehetőséget és külön annak, hogy Debi is visszatért.
    A Debrecen csapata ellen 3-0 (26:24, 25:15, 25:13) arányban győzedelmeskedtek a lányok.
  2. Egy hét alatt két mérkőzést játszott a csapat, mennyire volt megterhelő?

Erre már hetekkel ezelőtt fel voltunk készülve, hogy nem egy menetrend szerinti hetünk lesz,
    természetesen tudatosan eloszlottak az edzéstervek, a terhelés, ami ezáltal a reális eredményt
    hozta magával.
  3. A hétvégén egy igazi rangadó következik a Fehérvár csapata ellen. Mit gondolsz
    milyen esélyekkel utazunk Székesfehérvárra? Meglehet a 3-ik hely?

Nem árulok el nagy titkot, hogy számunkra ez az egyik legfontosabb mérkőzés a szezonban, mivel
    jelenleg is ott van köztünk az a 2 pont különbség. Az elszántság és motiváció továbbra is
    100%-os részünkről. Ha mindenki koncentrál a saját feladatára és a mérkőzésen mi diktáljuk a
    tempót, akkor elhozhatjuk a 3 pontot és ismét közelebb kerülhetünk az említett pozícióhoz.