A budapesti Egyetemi Röplabda Európa-bajnokság zárónapján női csapatunk aranyéremmel, férfi csapatunk pedig előkelő 7. hellyel tette fel a pontot az i-re.
A női döntő előtt már érezni lehetett az izgalmat a levegőben, a szurkolók szép sorban töltötték fel a csarnokot, a lányok eltökéltsége pedig messziről sugárzott. A szurkolók fantasztikus hangulatot varázsoltak, és minden adott volt ahhoz, hogy egy emlékezetes fináléval záruljon a hazai rendezésű Egyetemi Röplabda Európa-bajnokság. Az ellenfél a török Yaşar University volt, fizikálisan és mentálisan is kemény ellenfél, de a magyar lányok egy pillanatra sem ijedtek meg a kihívástól.
A mérkőzés elején kiegyenlített játék zajlott, de 8–12-nél Jókay Zoltán időt kért, hogy rendezzük a sorokat. Ez sajnos nem hozta meg azonnal a kívánt fordulatot, 8–14-nél ismét időt kellett kérni. A szett közepén a törökök jelentős előnyre tettek szert, 22–12-re is vezettek, és bár sikerült némileg kozmetikázni az eredményt, a sok hiba megbosszulta magát. Az első játszmát 18–25-re veszítettük el.
A törökök lendületesen kezdték a második szettet is, és hamar kialakítottak egy kisebb előnyt. Amikor a különbség 6 pontra nőtt, edzőnk azonnal időt kért. A szett közepén fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 19–18-nál először vezettünk a mérkőzésen. A végjáték is kiélezett volt, 23–22-nél mi jártunk előrébb, időt is kértek a törökök, de ez nem zökkentett ki minket, egy elképesztő labdamenettel megnyertük a szettet 25–23-ra. A lányok olyan elképesztő labdameneteket hoztak, hogy még a leghangosabb szurkolók is lélegzetvisszafojtva figyelték minden mozdulatukat.

A harmadik szettre játékunk egyértelműen feljavult. Már az elején 4–1-re, majd 8–4-re is vezettünk, ekkor török időkérés következett. 10–9-re visszazárkóztak, így időt kértünk, de sajnos ez sem hozott tartós áttörést. 11–13-nál ismét időt kért Jókay Zoltán. Bár a szett közepén 19–19-nél még egyenlítettünk, a végjátékot a törökök uralták, és 25–20-ra megnyerték a játszmát.
A negyedik játszmát fej-fej mellett kezdtük, majd 8–7 után megléptünk, és fantasztikus játékkal egészen 14–9-ig növeltük az előnyt. A lendület tovább fokozódott, 22–14-nél már egyértelműen domináltunk, végül magabiztosan, 25–16-tal hoztuk a szettet. Ekkor már tudni lehetett, ez a csapat nem akar hazai közönség előtt elveszíteni egy döntőt.
A mindent eldöntő játszma elképesztő izgalmakat hozott. Lányaink fantasztikus energiával vetették bele magukat az utolsó szettbe. 6–3-as vezetésnél török időkérés jött, majd 8–3-nál térfelet cseréltünk. Ekkor a török csapat ismét feljött, 9–7-es vezetésnél időt kértünk. A feszültség tapintható volt, minden labdamenet aranyat ért. 14–13-nál újabb időkérést rendelt el a magyar stáb, és ez kiváló döntésnek bizonyult, a következő pont a miénk lett, ezzel 15–13-ra, 3:2 arányban megnyertük a mérkőzést és a tornát is!
Egyetemünk röplabdacsapata ezzel hat meccséből hatot megnyerve, hét nap alatt elképesztő fizikai és mentális erőbedobással hódította el az EUSA 2025-ös hazai rendezésű Egyetemi Röplabda Európa-bajnoki trófeáját. A fináléban legyőzött Yaşar University remek ellenfélnek bizonyult, de a mieink koncentrációja és küzdeni akarása a torna utolsó percéig kitartott.
Bartal Gergely tanítványai felülmúlták legutóbbi 9. helyüket, és a 7. pozícióban zártak a budapesti rendezésű Európai Egyetemi Bajnokságon, miután a záró derbin 1:3 arányban múlták felül a University of Porto alakulatát.
Az első játszma szorosan alakult, a végjáték azonban ellenfelünknek sikerült jobban, így megszerezték a vezetést.
A második szettben egalizálni tudtuk a helyzetet, miután 21:25 arányban bizonyultunk jobbnak.

A harmadik felvonásnak nagy volt a tétje, szerencsére 14:19-nél sikerült egy megnyugtató fórra szert tennünk, amit már nem engedtünk ki a kezünkből.
A negyedik szett bizonyult a zárónak, amit viszont a portugálok kezdtek jobban (2:0). Sikerült ledolgozni a hátrányunkat, de 18:16-nál ismét ellenfelünknél volt az előny.
Mindkét oldalon a vezetőedzők időkérésekkel próbálták rendezni a sorokat, és ebből végül mi jöttünk ki jobban (23:25).
Izgalmas mérkőzés volt, ahol megérdemelt győzelmet arattunk portugál riválisunkkal szemben, így összességében a hetedik helyet zsebeltük be a tornán. Kun Benedek László (19), Bálint Balázs (18), Majoros Balázs (14) és Kiss Bendegúz (10) is kétszámjegyű pontot értek el, de az egész csapat jól játszott.
Gratulálunk a bajnokcsapatnak, illetve a férfiaknak is, hiszen sikerült két helyet is javítaniuk legutóbbi teljesítményünkön, így összességében elégedettek lehetünk Bartal Gergely legénységével.
Fotó: Vidor Gergely, Turcsik Márk, Mihály Tamás