Kosárlabda Női Magyar Kupa Női NBI/A

Elsőként az elődöntőben

Pécs elleni Magyar Kupa negyeddöntőnk során az első negyed folyamán igazi ki-ki mérkőzést láthattak a mérkőzésre kilátogatók, hisz végig fej-fej mellett haladt a két csapat: két-három pontos vezetésnél nem sikerült nagyobb előnyt kovácsolnia egyik félnek sem. Maegan Conwright okozott fejfájást nekünk, hisz egyedül 12 pontig jutott ebben a játékrészben, és az ő vezényletével sikerült a PEAC csapatának megnyernie ezt a negyedet 22-25-re. A második negyedben is hasonlóan alakult a játék képe. Kifejezetten pontgazdag, jó ritmusú találkozót láthattunk. A játékrész felénél járván Chanise Jenkins kicsit szerencsétlenül találkozott a labdával, ezzel egy kisebb sérülést szenvedett, így őt nélkülöznünk kellett a negyed hátralévő részében. A negyed végét jelentő dudaszó előtt Sánta Petra talált be a vendégektől, így a nagyszünetre egy 2 pontos különbség volt a két együttes között.

Félidő: 45-47 a PEAC javára.

A harmadik negyed elején két gyors kosárral 45-51-re elléptek a pécsiek, de erre Magyar Bianka együttese 9-1-es rohanással válaszolt. Ebben a játékrészben sikerült a legjobban érvényesíteni játékunkat, ezáltal 58-55 után egy 9-2-es szériával 67-57-re sikerült meglépnie lányaink a negyed végére. Az utolsó negyedre érvén stabilan tudtuk tartani a 10 pont környéki előnyünket. Ám a PEAC így is megkísérelte a felzárkózást, ami 76-74-nél zsákutcába futott.

Innen ismét sikerült meglépni 81-74-re és innen már nem engedtük el a győzelmet, így MI jutottunk tovább az elődöntőbe, ahol majd a címvédő Sopron Basket lesz az ellenfelünk.

Végeredmény: TFSE-MTK – PEAC-Pécs 82-78 (22-25, 23-22, 22-10, 15-21)