Férfi NBII Kosárlabda

Kettőből kettő

Férfi kosarasaink a nyitó fordulóban szerzett győzelmet követően ismét hazai pályán szerepeltek, ezúttal az Újpest-MT II. gárdája ellen.

Az első percek igencsak fordulatosra sikeredtek, hol mi, hol a vendégek voltak előnyben. Az első negyedet sikerült négy ponttal behúznunk, de ekkor már látszott, hogy nem lesz könnyű dolgunk. (18-14)

A második tíz percben aztán beigazolódtak ezek a megérzések, a büntetőinket nem tudtuk értékesíteni, sok volt az eladott labda, a vendégek pedig könyörtelenül kihasználták ezt. A szünetre így nyolc pontos előnnyel mehetett pihenni a lila-fehér együttes. (31-39)

A fordulás után jóval összeszedettebbek voltak a mieink. Boros mester utasításait a gyakorlatban is érvényesítették a srácok, aminek köszönhetően 26-8 arányban megnyerték a harmadik negyedet. (57-47)

A záró játékrészben tovább növeltük az előnyt, így a nehezebb kezdés után magabiztos sikert arattunk az Újpesttel szemben.

Végeredmény: TFSE – Újpest-MT II. 83-67 (18-14, 13-25, 26-8, 26-20)

A mérkőzésről készült képgaléria elérhető ITT.

Folytatás október 29-én pénteken, hazai pályán a BKG ellen. A találkozó 20:15-kor veszi kezdetét.