54525080_316615542377185_1607063808818282496_n

Újabb győzelem idegenben

A férfi NB II. közép B csoportjának 22. fordulójában a tabella 12. helyén tanyázó, Malév SC otthonába látogattak kosaras ifjaink. A mi fiaink továbbra is az 5. helyen pihennek, de mi minél előrébb szeretnénk végezni a tabellán, szóval az elvárás adott volt, be kell húzni ezt a meccset is.

Az első negyed viszonylag kiegyenlített volt, de a Malévnak sikerült elengedni két jó triplát, ezzel az első period végén, 6 pontos előnyre tettek szert a hazaiak. 17-11. A második negyedre mi is beizzítottuk a tripladobó gépezetünket, Laman Ricsi 4-et és Kovács Benedeknek is sikerült egy triplát elsüllyeszteni az ellenfél gyűrűjébe. Remek hármasdobó formánkkal sikerült is átvenni a vezetést a hazai csapattól, így a félidőben 30-36 a mi javunkra.

A harmadik negyedből a védelmünket emelném ki. A srácok konkrétan bedeszkázták a gyűrűt, ezáltal csak 2 pontot tudott dobni a házigazda Malév.

32-44

Az utolsó játékrészben ment tovább a még első félidőben folytatott adok-kapok. Ám a TFSE titánjai többet adtak, mint kaptak, ezzel a végeredmény 50-68 IDE!

A mérkőzés legjobbja: Laman Richárd 17 ponttal (5 tripla) 3 lepattanóval és 3 asszisztal.

A következő fordulóban végre hazatérünk katlanunkba és a BKGDSE-Szigetszentmiklós csapatát fogadjuk. A fiúknak rettenetesen hiányzott már a hazai pálya és a szurkolók.

Szóval március 29-én, pénteken 20:30-ra gyertek el az E-terembe és mutassuk meg a srácoknak, hogy ők is hiányoztak nekünk.