Pontszerzéssel zártuk az alapszakaszt

Női röplabda csapatunk az alapszakasz záró fordulójában a Balatonfüred csapatát fogadta.

Előzetesen már eldőlt, hogy ellenfelünk a felsőházban, míg mi az alsóházi rájátszásban folytatjuk a kűzdelmeinket, így tét nélkülinek is tűnhetett a találkozó..

De nem volt az, ugyanis az esetlegesen szerzett pontot vihetjük magunkkal az alsóházi rájátszásba.

Nem bánta meg aki kilátogatott a győri útra: Kiélezett, roppant izgalmas bő 2 órás találkozót vívtak egymással a felek.

Az első szettet 2 ponttal sikerült nyernünk, hozzá kell tenni, hogy majd 5 pontos hátrányból jöttünk fel. A második játszmát a vendégek húzták be 3 ponttal. 1:1-re módosult az állás. A harmadik szettet végig uraltuk, a legvégén engedtünk ki, pont amennyire kellett, 27:25-re diadalmaskodtunk ezen játékrészben is. A negyedik játszmára felfrissült a Balatonfüredi alakulat és 6 ponttal nyertek. Jöhetett a mindent eldöntő 5. menet. Ekkorra már nagyon elfáradtunk, így, ha győzni nem is, de pontot szerezni sikerült. 2:3 lett a végeredmény ellenfelünk javára.

Dicséret illeti az egész csapatunkat, mindenki kitett magáért: Szabó, Zgyerka-Édes, Poór és Villám alkották a jól működő gépezet magját, mellettük újoncaink úgy látszik teljesen beépültek, hiszen ketten együtt 30 pontot szereztek (Araujo 19, Young 11).

TFSE – Szent Benedek Balatonfüred 2:3 (23, –22, 25, –19, –11)

Győri út, 50 néző. V: Farkas L., Varjasi.

TFSE: Szabó Á., Araujo 19, Villám Cs. 11, Zgyerka-Édes 10, Poór 8, Young 11. Csere: Boller (liberó), Oláh 5, Horváth Z., Czakó, Veres 1. Vezetőedző: Molnár István.

SZBBRA: Jezerniczki 8, Yslany Kelly 6, Sours 19, Vasvári E. 6, M. Szkorics 8, N. Szkorics 14. Csere:Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:3, 14:16, 16:21. II. játszma: 3:8, 8:16, 13:21. III. játszma: 8:2, 16:9, 21:16. IV. játszma: 8:7, 13:16, 17:21. V. játszma: 1:5, 5:10, 6:12.

Ezután a Női NBI Liga kvalifikáló köre vár ránk, mely március 14.-én (csütörtökön) kezdődik, idegenbe látogatunk (Gödöllő).

Az elmúlt meccsek képe azt mutatja, hogy reális esélyünk van az NBI-ben való bentmaradásra, szurkoljunk az összes hazai meccsen a lányoknak, most lesz igazán szükség rá!