NŐI KÉZILABDA: Fegyelmezett, szép játék

Női Kézilabda NB II/D csoport Bajnoki mérkőzés  (2018.10.28.)
TFSE – Ceglédi KCSE   36 : 27    (20 : 12)
Szerettünk volna vissza vágni a tavalyi vereség miatt a Cegléd csapatának.
A mérkőzés elején mindig egy góllal az ellenfél vezetett, de rendre tudtunk válaszolni hol átlövés vagy szélről lőtt gólokkal a kapott gólokra. Jól védekeztünk és a 7. perctől Puskás Lilla három találatával már is vezettünk 8-6-ra.
Márity Laura  átlövés védései és gyors rendezetlen védelem elleni támadásokból Matheisz Renáta, Puskás Lilla, Rácz Alma góljaival kialakítottunk öt nullás szériát a javunkra és a 18. percben már 14-9-re vezettünk. A csapat védekezése továbbra is remekelt és a kapuban is magabiztos volt Márity Laura.
Az első félidő utolsó 5 percét megint meghajtottuk és Puskás Lilla, Rácz Alma és Szlovák Enikő találataival öt gólt szereztünk és 20 : 12-vel mentünk pihenni az öltözőbe.
A második félidőben több játékost is tudtunk cserélni , a kapuban Márity Laurát Szlaukó Eszter váltotta. Nagyon fegyelmezett játékot játszottunk támadásban, szebbnél szebb gólokat lőttünk és védekezésben is több formát ki tudtunk próbálni illetve gyakorolni.
Végig tartani tudtuk a 10 gólos különbséget, még a végén 7m-est védett Szlaukó Eszter és így beállította a 36 : 27 végeredményt és győzelmünket.
TFSE: Márity Laura, Bottlik Flóra, Bocskai Boglárka 1, Szántó Edina 2Györffy Réka 2, Szappanos Anna1, Szíjártó Helga 3, Matheisz Renáta 5, Szlovák Enikő 2, Kovács Eszter 4, Rácz Alma 4, Varga Panni 3, Orján Viktória, Puskás Lilla 9/3, Czirják Orsolya
Kiállítások:  14 perc  ill.  8 perc
Hétméteresek:  4/3  ill.  7/6
Viglási Zsuzsa edző: Nagyon örültem a fegyelmezett szép játéknak és helyenként az igen jó védekezésnek. Szeretnénk a védekezésben hosszabb ideig koncentrálni és minél kevesebb gólt kapni ilyen mérkőzésen ha lehet  Jó volt, hogy mindenki kapott játék lehetőséget is. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.