40756144_238683100328259_7899395445275754496_n

Győzelem az I. TFSE női kézilabda tornán

Pénteken délelőtt (2018.08.31.) csapatunk megrendezte az első 4 csapatos TFSE női kézilabda felkészülési tornát, ahol 2×30 mérkőzések voltak.

TFSE – Szigetszentmiklós  NKSE    40 : 18  (18 : 11)

Az egész mérkőzést mi irányítottuk, jó volt a védekezésünk és gyors indításokból tudtunk gólokat lőni, az ellenfél a 10. percig válaszolt a gólokra és így fej-fej mellett haladt a két csapat (6:5). A következő 6 percben kialakult egy 6:0-s eredmény a javunkra és máris 12:5-re vezettünk. Ezekben a pillanatokban Matheisz Renáta és Szijártó Helga indításból és szélről voltak igen eredményesek. Az első félidő végén megint gyors indításokból szereztünk gólokat, ekkor Bottlik Flóra, Matheisz Renáta és Zámori Dorina voltak eredményesek, és kapusaink Márity Laura és Szlaukó Eszter pedig 7m-est hárított, így kialakult egy 6:0-s eredmény. Erre a fiatal Szigetszentmiklósi csapat csak 6 góllal tudott válaszolni és így a szünetre (18 : 11) mentünk pihenni.

A második félidőt mi kezdtük jobban és gyorsan elhúzott a csapatunk Szántó Edina, Zámori Dorina, Bottlik Flóra vezérletével 16 góllal (34:13).  A 48. perctől fej-fej mellett haladt a két csapat és felváltva estek a gólok. Örvendetes volt, hogy szélsőink mennyire „éltek” a játékban és szebbnél szebb gólokat szereztek.  A kapusaink teljesítményei is nagyon jó volt, a támadásban igen szép megoldások születtek. A védekezéssel adós maradt a csapat.

A mérkőzés alakulása: 7. p 5 – 3, 9.p 6 – 4, 18.p 12 – 5, 22.p 12 – 8, 26.p. 12 -10 30.p (18-11) 38.p 25 – 12, 48.p 34 – 13, 60.p 40 – 18 lett.

Hétméteresek:  2/1    ill.   2/0

Kiállítás:  4 perc    ill.  8 perc

HEVES  SE – TFSE    27 – 34   (16 – 17)

A második mérkőzés az már nehezebbnek tűnt. A Heves csapatában volt három jó lövő, akiből kettőt rögtön meg is fogtunk. A védekezésben ki vette nagy részét Szántó Edina és Zámori Dorina. Támadásban ki játszottuk ziccerig a játékot és szélsőink, beállósaink be is lőtték helyzeteiket. Egyik csapat sem tudott kettő gólnál többel elhúzni. (16-17)

A második félidőt nagyon jól kezdtük és 7 perc alatt lőttünk 5 gólt Győrffy Réka, Rácz Alma, Szíjártó Helga és Bottlik Flóra és nem kaptunk egyet sem. (16-22)

Kapusaink Szlaukó Eszter, Márity Laura és Mátéfi Dalma ezen a mérkőzésen is nagyon ügyesek voltak szélről és átlövés védéséből remekeltek.

Védekezésben kicsit el „felejtettünk” ütközni és támadásban gyorsan ellőttük a labdát, így a kontratámadásokból a Heves négyszer talált be a kapunkba és felzárkóztak 20-22-re.

Rendeztük a sorainkat és a 49. percben máris 22-28 volt az eredmény. Nagyon szerettünk volna nyerni! Nagy öröm, hogy minden játékosomnak tudtam lehetőséget adni és szinte mindenki élt is vele. A végeredményt 27-34 Orján Viktória állította be góljával.

Következett a 3. döntő mérkőzés az első helyért!

TFSE – Salgótarján  35 – 26   (20 – 14)

Kicsit izgatott volt csapatunk és egyben nagyon akart nyerni is. Sok volt az ütközés, megpróbáltuk széttördelni az ellenfél játékát. A Salgótarján hibáit kihasználva gyors indítás gólokat lőttünk Bottlik Flóra, Szántó Edina, Szíjártó Helga, Czirják Orsolya révén, felállt fal ellen pedig igyekeztünk kijátszani ziccerig a játékot. Ezen a mérkőzésen is igen élt Győrffy Réka és Szlovák Enikő átlövőink és Szántó Edina beállós, akik szebbnél szebb megoldásokkal vetették észre magukat. A félidőre (20 – 14) mentünk pihenőre.

A második félidőt ugyan ott folytattuk, ahol az elsőt abba hagytuk. Több jó teljesítmény volt csapatunkban Rácz Alma és Puskás Lilla is besegített az átlövés góljaival és így a szélsőknek is jobban volt lehetőségük gólokat szerezni. Még nem megnyerve a mérkőzést hajtott a csapat és a kispaddal együtt élve küzdötte ki a győzelmet, öröm volt nézni, hogy tudott örülni a csapat egy – egy jó döntésnek, passznak, ziccerig kijátszott gólnak, ill. védésnek. Kapusaink Márity Laura, Szlaukó Eszter, Mátéfi Dalma igen jó teljesítményt nyújtottak mind három mérkőzésen, amire lehet építeni a jó védekezéssel a bajnokságra!

A mérkőzés alakulása: 5.p 5 – 3, 8.p 7 – 4, 10.p 8 – 5, 16.p 14 – 7, 22.p 17 – 9, 25.p 18 – 10, 30.p 19 – 14, 45.p 24 – 16, végeredmény 35-26

Hétméteres:  8/6  ill.  6/5

Kiállítás:  6 perc, ill.  10 perc

TFSE: Márity L. Bottlik F. 4, Szlovák E. 6/4, Bocskai Boglárka, Győrffy Réka 2, Szántó E. 4, Rácz A. 4, Szíjártó H. 3, Zámori D. 3, Czirják O. 3, Orján Viktória,Tóth E., Puskás L. 6, Szlaukó E.,

Ezzel csapatunk a TFSE meg nyerte az első alkalommal megrendezett tornáját, amelyen a legjobb kapus díjat Márity Laura nyerte és a torna legjobb játékosa Győrffy Réka lett!