IMG_1608

Futsal Férfi: Pontokat hagytunk Pécsen

Férfi futsal csapatunk lejátszotta hétfőn első rájátszás meccsét, a meccs nem ígérkezett könnyűnek, hisz Pécsre kellett utaznunk.

Pécs csapata az utolsó pillanatig harcban volt a rájátszásba kerülésért és végül sikerült is kiharcolniuk. Pécsen mindig jó hangulatú meccseket játszottunk, de szerencsénkre általában 3 ponttal utaztunk haza. Erre készültünk hétfőn is…

Az első percekben megint megkaptuk a szokásos gólunkat, játékosunk és kapusunk egymásra várt, majd az ellenfél játékosa volt a legszemfülesebb és meg is szerezte csapatának a vezetést. 1-0
Próbáltuk játszani a játékunkat a hátrány tudatában is, ám kicsit lassan és körülményesen tettük ezt. Helyzetekig, csak elvétve jutottunk, bár domináltunk. Ekkor jött az ellenfél szögletrúgása, melyből a lövés először még elakadt, azonban a lepattanó labda újra hazai játékoshoz került aki már nem kegyelmezett és közelről a kapuba továbbította a játékszert.2-0
Az utolsó percekre sikerült rendezni a fejeket, előbb még Faragó a kis büntetőt kihagyta, fél perccel később azonban a kapuba talált. 2-1
Majd Demeter egy rossz kapuskijövetelt kihasználva emelte a pattogó labdát az ellenfél kapujába. 2-2
Második félidőben, sokkal stabilabban játszottunk, azonban a lehetőségeinket nem tudtuk helyzetté váltani, amiket sikerült azokat pedig rendre kihagytuk. Az ellenfelünknek nem igen akadt helyzete, sőt kapura lövése is csak egy a második félidőben, azonban még az “ötanégyes” játékunk sem segített most rajtunk sajnos, aminek köszönhetően pontosztozkodás lett a vége.

Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport Felső-ház 1. forduló
PTE-PEAC Digistar Futsal – TFSE Futsal Szertársport.hu 2-2 (2-2)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 150 néző, V: Pápai, Moldován, Maml

PTE-PEAC: Nagy – Kovács, Varga, Máté, Dobos – Elllermann, Kneller, Kőnig, Sónyák, Blész.
TFSE: Takács – Horváth, Bihari, Héger, Faragó – Lieszkovszky, Mányi Zs., Mányi D., Kocsi H., Kavalecz, Schrammel, Balazsin, Demeter, Sztranyovszky. Vezetőedző: Csopaki István.
Gólszerzők: Dobos, Kneller, illetve Faragó, Demeter.

Most már egyértelmű, hogy nagyon messze került tőlünk az első hely. Realitás talaján mozogva a cél csapatunk számára dobogó, aminek a megszerzése nagyon nehéz feladat. Meccsről meccsre kell haladnunk és visszanyerni önbizalmunkat, mert másképp sajnos nem fogunk túl sok pontot szerezni. Mindent összevetve csalódásként élem meg a pont vesztést, de nüanszok döntöttek, illetve ameddig nem tudunk kellőképpen dominánsan és veszélyesen játszani az ellenfél kapujára, addig nagyon nehéz lesz minden meccsünk.

Következő találkozónkat hétfőn játsszuk saját közönségünk előtt az ellenfél az Airnergy ellen 4-1-es vereséget szenvedő és a felsőházban utolsó helyen álló UTE csapata lesz. A mérkőzés 21.00-kor kezdődik Budafokon.