22046559_885457291603553_6531612930234920886_n

NŐI KÉZILABDA: A győzelemmel felérő döntetlennel megerősítettük a 2. helyünket

Női Kézilabda NB II./ D csoport Bajnoki mérkőzés (2017.12.02.)
Rákosmenti KSK – TFSE  34:34  (20:19)
Nagyon készültünk az utolsó őszi mérkőzésünkre. Megnéztem a Tököl – Rákosmenti KSK Bajnoki mérkőzést ami kemény meccs volt, bár a KSK 4 góllal kikapott még is nehéz ellenfélnek néztünk elébe.
A Rákosmenti már a 4. percben 3:1-re vezetett és csak a 10. percben tudtunk kiegyenlíteni Bíró Eszter góljával 6:6-ra. Sajnos nem állt össze a védekezésünk ahogy szerettük volna és csak a 14. percben vettük át a vezetést 8:10 Bíró Eszter, Matheisz Renáta és Káldi Lili góljaival. Hiába cseréltünk a kapuban sajnos a kapusok továbbra sem tudtak segíteni a csapatunknak, igaz a csapatok is nagyon gyengén védekeztek és felváltva estek a gólok, hol a hazaiak, hol pedig mi vezettünk egy-egy góllal. Az első félidőben igen jól teljesítő Bíró Eszter a 26. perceben kihagyott hétméterese után a kipattanó labdára együtt ment Forgács Szimonettával, aki eljátszva a sérülést összeesett, így Bíró Eszter meg kapta a harmadik 2 perces kiállítását, ezzel elveszítettük az egyik meghatározó játékosunkat. Ekkor 17:17 volt az eredmény. A hátralévő három percben is felváltva estek a gólok a végén Bottlik Flóra találatával 20:19 zártuk az első félidőt.22154385_885659504916665_2980742920824767874_n
A második félidőt sem kezdtük jobban, továbbra is a KSK tartotta az egy-két gólos előnyét. Az 50. percben Kovács Eszter bomba góljával 28:28 egyenlítettünk. Ebben a félidőben mind két csapat védekezése feljavult és már kevesebb gólok estek, a csapatok megpróbáltak hosszabb lefolyású játékot játszani. A kapuba vissza kerülő Szajkó Kinga feljavult és több ziccert is védett. A következő három perc a mienk volt és egymás után lőttük a szebbnél szebb gólokat, előbb Matheisz Renáta, majd Káldi Lili és végül megint Kovács Eszter átlövés gólja után már is 31:32-re vezettünk a 29. percben. Sajnos már örültünk, hogy nyertünk, de két gyors válasz gól után már is az előny a hazai csapatnál volt 33:32. Egy szép figura lévén ismét Kovács Eszter átlövés gólja landolt a KSk kapujában 33:33. A jó napot kifogó Pintér Krisztina megnyerhette volna a mérkőzést az utolsó góljával, de a gyors középkezdésünknél játékosunkat szabálytalanul átkarolta és a játékvezetők azonnal piros lapot adtak, majd hétméterest ítéltek. Az időn túli hétméterest Káldi Lili értékesítette így 34: 34 igazságos döntetlen született.
 22140790_885457474936868_7026371128705845424_n
TFSE: Szajkó Kinga, Peredi Zsófia, Matheisz Renáta 6, Kovács Eszter 6, Bottlik Flóra 2, Bíró Eszter 4/2, Bagdács Fruzsina 4, Vecsey Veronika, Kruzsicz Bernadett, Káldi Lili 8/2, Golyán Barbara2, Gajdán Gréta, Nagy Dóra.
Kiállítások:  10 perc  ill.  16 perc
Hétméteresek:  3/3  ill.  5/4
Viglási Zsuzsanna edző:  A győzelemmel felérő döntetlennel megerősítettük a 2. helyünket és ezzel elértük a magunk elé kitűzött célt a Bajnokságban végig az élcsoportban szerepeltünk.
Gratulálok a lányoknak a fél évi kitűnő teljesítményhez és jó pihenést kívánok mindenkinek.