23897812_1866762150019322_1215748320_n

Röplabda Férfi: Izgalmas meccs az Emericus SE ellen

Férfi röplabda csapatunk egészen biztatóan kezdett a Budapesti Röplabda Bajnokság első osztályában. Hiszen negyedik meccsét is megnyerve 100%-os mérleggel büszkélkedhet előző meccsükön a Emericus csapata volt az ellenfél.

Első szettben jól kezdtünk, hamar felállítottuk a 3 pontos vezetést. A srácok folytatták a szériát és újabb pontokkal emeltük a különbséget. Az ellenfél csapata csak elvétve tudott pontokat szerezni. Nehezen bírtak a TF-el folyamatosan 5-6 pontos hátrányban voltak. De az Emericus csapata erőt vett magán és jól felépített támadásokkal 2 pontra csökkentették különbséget. Ám a srácok jól rakták össze a védekezést így nem lehetett őket olyan könnyen megszorongatni. Izgalmas, hosszú labdamenetek zajlottak, mindkét csapat kitett magáért. Változóan 3-6 pontos a különbséggel végül 25-19-re nyerte a TF az első szettet.

Második szettben az Emericus kezdett jobban, gyorsan kialakult a 0-3-as állás. Kicsit dolgoztunk a hátrányon, de nem értük be az ellenfelet, folyamatosan nőtt a pontbeli különbség. Sok outot ütnek az egyetemi játékosok, amelynek meg is van az eredménye, 5-6 pontos hátrány képében. Majd felszívták magukat a fiúk és összeszedettséggel sikerült megragadnunk a vezetést. De az izgalmas labdamenetekkel teli szett végére sajnos ez megfordult 22-25 lett a vége az Emericus javára.

A harmadik szett változatosan indult, hol az egyik, hol a másik csapat tudott ez ellenfele fölé kerekedni. Néha 3-4 pontos előnyt is sikerül egyik-egyik csapatnak kiküzdenie. 15-15-ös állás után viszont a TF-es srácok elhúztak. Ezt az ellenfélnek nem sikerült követnie és 2-4 ponttal folyamatosan tartottuk ez előny, majd 25-19-re meg is nyertük a harmadik szettet.

A negyedik játékmenet elején az Emericus szerezte meg a vezetést, amelyet nem tudtak sokáig tartani és föléjük kerekedtünk 2-4 ponttal. A szett közepe felé látszott, hogy az ellenfél csapata kicsit elfáradt és már csak kevés labdamenetet tudtak megnyerni. Ennek eredményeképpen. 10 pontos vezetést is sikerült elérni az egyetem csapatának. Végül nagy fölénnyel 25-12-re nyerte a TF a negyedik szettet és ezzel együtt a mérkőzést

TFSE-Emericus SE 3:1 (25:19; 22:25; 25:19; 25:12)

röplabdaférfi1204

Jövő hét csütörtökön 20:40-kor a Kertvárosi SE B csapatával játszunk XVI.ker. Sasahalmi tér 1-ben.