23897812_1866762150019322_1215748320_n

Röplabda Férfi: Elsöprő győzelem

Elsöprő győzelmet aratott a TF férfi röplabda csapata a Kispest ellen.

Már az első szettben jól kezdett a hazai csapat. Már határozottan látszott a tudásszint béli különbség az egyetem fiataljai és a Kispest játékosai között. Lassan már 12-6-os vezetés könyvelhetett el a TF csapata. Csodás védekezéssel tovább gyűjtöttük a pontokat. Folyamatos, 7-8 pontos vezetéssel, végül komolyabb izgalmak nélkül 25-14-re nyertünk az első szettben.
A második szett szorosabban folytatódott. A Kispest játékosai felszívták magukat, de a csapatunk nem hagyta magát és kiharcoltuk a 6 pontos vezetést. Amit plusz 2 ponttal felküzdöttünk, így 8 pont előnyünk volt a Kispesthez képest. Később ezen Kispest csapata próbált kozmetikázni, de végül a fiaink 25-16 megnyerték a második szettet is.
A harmadik szett több izgalmat tartogatott, az elején az ellenfél csapata került vezető pozícióba. A TF-es fiatalok viszont nem hagyták magukat mindent megtettek, hogy átvegyék a vezetést. Ennek meg is lett a gyümölcse, így ledolgozták a hátrányt és az ötödik percben már vezettek. Amit egy-két pontos különbséggel sikerült egy darabig megtartani, de később a kispesti egyesület csapata kiegyenlített. Majd a fiúk újra bekeményítettek és sikerült 5 pontos előnyt kiharcolniuk. Ami nem sokkal később 8-ra emelkedett. Ezt a hátrányt a vendég csapat végül ügyesen ledolgozta és egyenlő állást alakítottak ki. Ám egyetemünk játékosai nem estek kétségbe és nagyszerű játékkal újra átvették a vezetést, amellyel sikerült is megszerezni a győzelmet, 25-18-es utolsó szettel 3-0 arányban nyertük meg a találkozót.

TFSE – Kispest SE 3:0 (25:14, 25:16, 25:18)

Jövő hét csütörtökön 20:20-kor az Emericus KSE csapatával játszunk hazai pályán a “D” teremben.