21768004_882469421902340_5877293332223389593_n

NŐI KÉZILABDA: Fontos két pontot szereztünk

Női Kézilabda NBII./D csoport Bajnoki mérkőzés (2017.10.27.)
EURONOVEX VSE – TFSE  32 : 34   (15 : 14)
Előre hozott mérkőzés volt amit a Tápiószele csapata kért. Ők a tabellán az utolsó helyen álltak pont nélkül. Figyelmeztetés volt számunkra, hogy erősebb csapatok ellen szoros mérkőzést játszottak. Ismertük Őket, mivel a felkészülésben játszottunk Velük egy tornán. Azonban ez a csapat már más volt!
Az első félidő szoros volt, mindkét csapat fej-fej mellett haladt, egyik sem tudott nagyobb előnyt szerezni mag21768214_882469608568988_6108419281013097967_nának. Sajnos kapusaink nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, mert nem nagyon látták a lövéseket az igen gyenge világítás miatt. A 20. percben még 10-10 volt az eredmény, a csapatot ekkor Bagdács Fruzsina góljai tartotta a meccsben, majd öt perc elteltével Bíró Eszter értékesítette a 7 m-est és megint mi vezettünk 11:12. Az utolsó 5 percben megint nem igazán jött össze a védekezésünk és kaptunk négy gólt, amire csak kettővel tudtunk válaszolni, így a félidőre 15:14 -el mentünk az öltözőbe.
A második félidőt a hazaiak kezdték jobban és 5 perc alatt elhúztak 4 góllal 21:17. Ekkor időt kértem és rendezve sorainkat és a fejeket, kértem a fegyelmezettebb támadást és a sokkal keményebb védekezést. Hosszabb lefolyású támadásokat vezetve, kijátszottuk a végletekig a játékot és többször is lehúztuk a szélekre a labdát, amit értékesítettek Bottlik Flóra és Matheisz Reniék. Így a 40, percben ismét 21:21 volt az állás. A következő 5 percben magához tért a csapat és látszott, hogy nagyon meg akarja nyerni a mérkőzést és igen jó védekezéssel és gyors rendezetlen felállt fal elleni gólokkal, már is kialakítottunk egy 2:6 eredményt, amivel mi vezettünk 23:27-re. Ebben ismét Bíró Eszter, Bottlik Flóra és Matheisz Reni vállalt nagy szerepet. Innen megint fej-fej mellett haladt a két csapat és az 50. percben még mindig 3 góllal vezettünk 27:30. A csapat megnyugodott, hogy meg van a mérkőzés és pillanatok alatt ellőtte a labdákat a támadásban, amit az ellenfél kihasznált és már is 29:30 volt az állás.
Az 56. percben ismét Bottlik Flóra vállalta magára a góllövést és ismét vezettünk három góllal 30:33. Az 59. percben 32:33 nál Kovács Eszter sorsdöntő átlövés góljával beállította a végeredményt 32:34 a javunkra. Megőrizve a tabellán az 5. helyünket, sok gólt lőve, de sajnos ma sokat kaptunk is.21686248_882469635235652_5386759930348873109_n
TFSE csapata: Szajkó Kinga, Peredi Zsófia, Matheisz Renáta 7, Kesztyűs Barbara, Kovács Eszter 5, Bottlik Flóra 6, Bíró Eszter 6/3, Bagdács Fruzsina 8, Gajdán Gréta 1, Márton Dorina, Vecsey Veronika, Nagy Dóra, Kruzsicz Bernadett 1, Kőszegi Dóra, Lugosi Gréti, Szlaukó Eszter.
Kiállítások:   4 perc  ill.  4 perc
Hétméteresek:   3/3  ill.  4/3
Viglási Zsuzsanna edző:  A látottak alapján nagyon fontos két pontot szereztünk. Nagyon örülök, hogy hétről hétre mindig más és más játékosok tesznek hozzá a mérkőzésekhez, így nem lehet kiismerni csapatunkat és fontos pillanatokban mindig van valaki aki gólt tud lőni. Annak is örülök, hogy ez volt a második győztes mérkőzésünk amikor 30 gól fölé tudtunk kerekedni a góllövésben, ez is biztató a jövőre nézve!