10

Futsal Férfi: Melegszik a pite

Hétfőn rangadóval folytatta futsal csapatunk a bajnokságot. Szigetszentmiklós volt a pályaválasztó és ők a tököli csarnokot választották, így a hét első napján egy kiváló csarnokban játszottunk egy igazi rangadót.

Tudtuk, hogy nagyon kellemetlen ellenféllel lesz dolgunk akik, mindent meg fognak tenni a három pont megszerzéséért. Ők ugye kettőből-kettőt nyertek, mi meg ugye kettőből-kettő X. Így vágtunk neki a forduló meccsének, ami izgalomban és gólszámban is hozta a várakozást, ám nem a mi szánk íze szerint alakult.

Szokásunkhoz híven a csapat fele “lemaradt” a kezdésről, már a második percben meg is bosszulta ezt az agresszívan, de nem durván játszó miklósi egylet. 1-0
A folytatásban sikeresen rendeztük sorainkat és elég gyorsan sikerült több helyzetet, sőt ziccereket is kidolgoztunk, mondhatjuk, hogy a meccsnek ezen szakaszában egyértelműen ellenfelünk fölé nőttünk. Sikerült is az egyenlítés a 12. minutumban Gulyás Márk révén. 1-1
A félidő végéig több ígéretes helyzetünk és még egy 10 méteresünk is volt, ám ezeket rendre kihagytuk, mint később kiderült ennek meg is lett az eredménye.
Második félidő elejét szintén az öltözőben töltöttük, ám ezt most komolyabban meg is bosszulta jól játszó ellenfelünk. A 23-27. perc között három komoly pofont kaptunk. 4-1
Teljes szétesés azonban szerencsére nem volt, megint felálltunk, sőt megint dominálni tudtunk. Kádár Máté előbb egy gyors és szép kontra végén megszerezte csapatunk második önmaga első gólját, majd két perccel később egy távoli lövésből egy gólra hozott fel minket. 4-3
Erőlködtünk, ám ekkor már kicsit görcsösek voltunk, majd jött az “ötanégy” ami, sajna most nem ült, sőt még Haffner György együttese tudott még egy gólt szerezni. 5-3miklos5-3

Nem lehet ennyi előnyt adni az ellenfélnek, összesen 15 percet nem voltunk a pályán, ezalatt kaptunk 4 gólt ami rengeteg. A másik hibapontunk, hogy ziccereknél nem vagyunk kegyetlenek, nagyon sok olyan lehetőségünk volt ahol egy kicsit több koncentrációval magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. Csak ugye ott az a fránya “volna”. Ha azt a játékot tudjuk stabilizálni amit a félidők közepén végén játszottunk akkor nem lesz itt semmi baj, ameddig viszont így hullámzunk, addig nagyon nehéz lesz.

Osztályzatok: Lieszkovszky z. 5 –  Kavalecz M. 5, Demeter V. 5, Gulyás M. 5, Szabó Zs. 5 –  Haála K. 0, Kádár M. 6, Pap Zs. 5, Mányi D. 5, Bakay F. 0, Balazsin A. 0, Simon Á. 5, Sztranyovszky M. 0, Faragó B. 6.

Csopaki István, vezetőedző a mérkőzésről:
“Sikerült az öltözőben maradnunk az első 5 percben. 1-0-as hátrányból kezdtük 5 perc után a meccset. Az első félidőt uraltuk ezután jobban játszottunk, mint az ellenfelünk egyenlítettünk sok helyzetet kihagytunk ismét, majd egy 10 méterest is elhibáztunk a végén. A második félidőben megint az öltözőben maradtunk. 4-1 után sikerült ismét futsaloznunk, addig saját magunkat vertük meg bosszantó egyéni hibákból. Vissza jöttünk 4-3-ra, aztán ötanéggyel és játékkal is próbálkoztunk, de amíg nem vagyunk igazi egységben addig ez nem fog megfordulni. Végül is 5-3-as vereséget szenvedünk, de ami biztató hogy a játékunk meccsről-meccsre javul és halad afféle amit szeretnék látni, egy ilyen rangadón kilehet kapni csak utólag látva a mérkőzést ezt meg kellett volna nyerni. Fejlődni kell még minden szinten. Hétfőn biztos, hogy meglesz a csapat első győzelme!”

Jövőhéten a Göcsej SK csapatát fogadjuk, tavaly első osztályban szerepeltek, ám anyagi gondok miatt gyorsan ki is pottyantak. Eddig egy győzelem és egy vereség a mérlegünk, REAC-tól kikaptak az UTE-t megverték, ám ezekből messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. Nekünk magunkat kell először legyőznünk és akkor nem lesz baj. A találkozót e-hónap 25. napján 21.00-kor rendezzük a BMTE Sportcsarnokban, megjelenés kötelező!